38 Views
2017 Dec 31technology
img
عکاسی دیجیتال در حال تغییر است و برخی از دوربین‌های تولیدشده در سال 2017 واقعاً مورد قضاوت قرار گرفتند . تا بالاخره 12 ماه پیش پیشرفت‌هایی در نرم‌افزار و عکاسی کامپیوتری صورت گرفت .
با دوربین‌های 360 درجه‌ای شروع می‌کنیم که تا امسال یک راه‌حل برای مشکلات موجود در نظر گرفته می‌شدند . نسخه‌های مصرفی این دوربین‌ها بسیار موردتوجه بودند . نسل دوم Gear 360 سامسونگ امسال تولید شد که ارزان‌تر و سریع‌تر بود و عکس‌های باکیفیت بالاتر می‌گرفت ولی این دوربین روی گوشی کارایی نداشت و اکثر افراد از کارکرد آن ناراضی بودند.
 اما پس‌ازآن سه دوربین به بازار آمد : Insta360 One , GoPro Fusion و Rylo . هر یک از این دوربین‌ها از تصویر 360-degree  و چرخش‌های آن ایده می‌گیرد . شرکت‌های که این دوربین‌ها را می‌سازند از این واقعیت استفاده می‌کنند که ما هنوز فیلم‌ها را به‌صورت مستطیل می‌بینیم . بنابراین به‌جای استفاده از یک دوربین 360 درجه برای گرفتن عکس و انتشار فیلم این نوع دوربین و برنامه‌های منطبق با آن اجازه می دهند که به روش‌های مختلفی زمینه عکس و فیلم را تنظیم کنید .
یکی از مهم‌ترین موارد استفاده هر یک از این دوربین‌ها جریان کار " ابتدا گرفتن عکس و بعد قاب‌بندی " است . دوربین فیلم‌برداری در هر سمت باعث می‌شود شما به‌راحتی از آن استفاده کنید  و هیچ صحنه‌ای را از دست ندهید . ما اگر ویژگی‌های موردنظر خودمان را از دوربین‌های تلفن همراه مطرح کنیم باعث راهنمایی شرکت‌های سازنده در این زمینه خواهد شد . مثلاً Apple’s Live Photos در iOS اکنون دارای امکانات مفیدی برای کاربر است , شما به هر دلیلی صحنه‌ای را از دست بدهید مثلاً کودک شما حین گرفتن تکان بخورد, می‌توانید دیگر صحنه‌های گرفته‌شده  با Live Photos را مجدداً انتخاب کنید . اپل همچنین امکاناتی برای ترکیب قالب‌های Live Photo باهم اضافه کرده است تا نتایج شگفت‌انگیزی را با آن احساس کنید .
گوگل که در حال حاضر پیشگام  انقلاب در عکاسی دیجیتالی است امکان ترکیب تصاویر چندگانه را ممکن ساخته وقتی‌که شما دکمه شاتر را می‌زنید و یکی از پرطرفدارترین عکاسی موبایلی را در جهان به خود اختصاص داده است.
سورپرایز دوم گوگل کاربرد تراشه تصویربرداری در نسل دوم تلفن‌های پیکسل است که ما را به این فکر وا ‌می‌دارد که حتماً در آینده امکاناتی برای حذف موارد ناخواسته از عکس‌ها فراهم می‌شود! و این نویدبخش گوشی‌هایی باقابلیت عکاسی فوق‌العاده در آینده خواهد بود.
سال 2017 فقط نرم‌افزارهای جدید به بازار عرضه نشد بلکه برخی از دوربین‌های دیجیتال قدیمی Sony A9 و Sony A7R III و 6D Mark II نیز عرضه شدند . با همه پیشرفت‌ها درزمینهٔ تولید دوربین ما همچنان نیازمند دوربین‌هایی برای عکاسی با گوشی هستیم که بتوانند در همه جهات عکس بگیرند , کیفیت زوم خوبی داشته باشند و دوربین‌هایی که باعث شوند افراد در عکس بی‌نقص به نظر برسند .
عکاسی دیجیتال

دوربین های جدید