351 Views
2017 Dec 27car
img

اینجا افسانه هست، جایی که بهترین ها تا به حال بهترین کار خود را به نمایش گذاشته اند و جایی که هر ژانویه راننده ی نهایی پیدا می شود. اینجا ناخوشایندترین، ترسناک ترین و در معرض نمایش ترین پیست رالی مونت کارلو است که به آن نام کُل دِ تروینی را داده اند. در بهترین حالت، در نقاط بالاتر آن برف فراوان موجود است و این وحشتناک است.
پوروشه این جاده را اولین بار در میان 23 مدل از 911 هایی که تا به حال در دسترس قرار گرفته اند، فتح کرد و خودروی کاررا T شجاعتش را به رخ دوستانش کشید. نه به این دلیل که T توانایی های قابل توجهی را به امکانات 911 ها اضافه کرده است به این دلیل که پوروشه نگران است که نسخه ی پایین تر از نسخه ی ماشین تعریف شده برند خود را برای ارزیابی در جاده های کاملا نامناسب اتومبیل های ورزشی ارسال کند. اما 911 ها توانسته اند در این جاده برنده شوند. اگر یک 911 می تواند در تروینی بدرخشد، پس می تواند در هر نقطه ای درخشش خود را داشته باشد.


اگر T از کلمه ی سیاحت کردن گرفته شده باشد، کاررا T باید یک مدل اسپرتی ساده که فقط نیازهای راننده ی اختصاصی را تامین می کند، باشد. اما در واقع از ترکیبی از قطعات موجود در دیگر 911 ها ساخته شده است. موتورش همانی است که در اولین کاررا قرار داشته است، شش سیلندر 3.0 لیتری با دو توربو شارژ 370 اسب بخار در 331 فوت گشتاور را تولید می کند که کمترین نوع تولید در بین تمام 911 هاست. این موتور به یک گیربکس دستی چند محوره ی 7 سرعته با برد نهایی 3.59:1 که کمتر از نسبت کاررا 3.44:1 است و یک دیفرانسیل لغزش محدود مجهز است. کلاچ دوقلوی اتوماتیک پوروشه (PDK) هم یک آپشن است که روی همین گیربکس ارائه می شود. گرچه از دو چرخ نهایی بلندتر استفاده می کند. تمام این ها فقط و فقط در فضای باریک عقب بدنه ی کاررا جا گرفته است.
این کاهش مدیون استاندارد دو حالته ی تعلیق اسپرت PASM است که خودرو را 0.4 اینچ نسبت به ارتفاع معمول کاررا پایین تر می آورد. هر T 911 مجهز به ورژن "سبک وزن " بسته ی اسپرت کرونو است که حالت steering-wheel-mounted و موتور داینامیک هدایت شده را فراهم می کند اما شامل کورنومتر پخش هدایت نیست. T  با پنجره های نازک تر جلو و بغل خود را با GT2 RS سهیم است (با صرفه جویی در حدود هشت پوند) و چرخ های تیتانیوم خاکستری 20 اینچی که از کاررا S  گرفته است. جزئیات کوچکتری از جمله تسمه های باز کن درب و لبه ی جلویی مخصوص هم دارد. وقتی T با آپشن همراه باشد، 5200 دلار ، رویه ی صندلی فیبر کربن که برای همه نیست و همچنین حذف صندلی های عقب که در کل 44 پوند از وزن استاندارد کاررا کم می کند را شامل می شود.
فرمان محور عقب یک ویژگی است که در کاررای پایه ارائه نمی شود اما یک آپشن برای T (برای 2090 دلار ) است. مانند ترمز کامپوزیت سرامیکی پورشه (8520 دلار) اما روتورهای آهنی و کالیپرس های چهار پیستونه آپشن به حساب نمی آیند.قطعات ویژه بدنه
اگر کاررا T 911 مانند یک قطعه ی بدنه ی ویژه به نظر می آید برای این است که واقعا همینطور است. اما این روی قابلیت هایش تاثیری نمی گذارد. این یک خودروی درجه یک برای راننده اش است، یک 911 پایه ی مجهز هدفمند شده برای شکستن غول جاده ها.و این همان چیزی است که اینجا نیاز است. زیرا تورینی هیچ بخشودگی در این مسیر خشن ندارد و سطح سراسر پوشیده از برف آن همانند یک فریزر سرد است. لایه های کمرنگی از خاک در بعضی نقاط به صورت خشک شده یا مرطوب و سایه های یخ و برف در پیچ های پر گردشش انتظار می رود لحظات شگفت انگیزی همانند یک آکواریوم را فراهم کند. گوزن ها، تخته سنگ ها، قطره های خالص، تونل ها انتظار رانندگان را می کشد. شرایط سخت است و وسایل جانبی ضروری... و با اینکه پوروشه شجاع است اما باهوش هم است برای همین T 911 با لاستیک های زمستانی ارائه می شود.
یک توضیح مختصر در مورد تایرها: بله، تایرهای پوروشه (Pirelli Sottozeros, 245/35R-20 front and 295/30R-20 rear) بدون شک کل ساختار T را تغییر می دهد اما خرابش نمی کند. عملکرد ترمز به شدت تحت تاثیر این تایرها قرار گرفته است و با فعال شدن ABS زودتر از بقیه می تواند خود را با عملکرد خودرو و لاستیک ها هماهنگ کند. با این حال T هنوز قابل پیش بینی است در جاده ای که مرگبار به نظر می رسد.
این و داشته باش تورینی
بنابراین ما در جهنم تورینی با ماشینی رانندگی می کنیم که در نگاه اول مناسب به نظر نمی رسد، یک متخصص آسفالت در مسابقات رالی... اما همانطور که مسیر را می پیماییم اعتمادمان به T و تایرهایش بیشتر می شود. تورینی به نظر می رسد، یک زمین بازی برای 911 باشد جایی که ثبات موتور عقب با شایستگی هایش ظاهر می شود. جایی که محور جلو به آرامی بالا می آید و جایی که شکوه پیمودن جاده با دنده معکوس دیده می شود.


T 911 بهترین 911 برای این جاده است. شاسی اش پایین است اما نه خیلی... کنترل کمپرسورش یک اثر خیره کننده برای تنظیم نرم تر شاسی است؛ که از الزامات مورد نیاز در پیچ جاده هاست. فرمان آن یک چیز جادویی برای یک ماشین با وزن بیش از 60 درصد است. دستورات به موقع از فرمان ارسال می شود تا وقتی که لاستیک های جلو قبل از آن وارد عمل نشده اند و این امکان کنترل را بسیار بالا می برد. زمان کوتاه تر از استاندارد برای تغییر دنده که در خودروهای نظامی استفاده می شود سبب می شود زمان بیشتری را برای دو دستی گرفتن فرمان داشته باشید؛ این استاندارد اگزوز اسپرت T  برای دیواره های استون کنیون است.
اما موتور T خوش تیپمان شاید بزرگترین دارایی آن در تورینی باشد. توربوهای تقریبا کوچک نیروی کافی (13.1 psi peak) در موتور سه لیتری تزریق می کند که گشتاور نهایی را به 1700دور در قیقه می رساند. و ترکیب آن با دیفرانسیل لغزش محدود باعث می شود T زیبای حرکت دنده معکوس باشد. هدف رسیدن به دنده ی یک در پیچ جاده است، کاهش سرعت را حس گنید و وقتی جاده هموار شد به سرعت اما مرحله به مرحله دنده را افزایش دهید تا کنترل بیشتری روی فرمان داشته باشید. پدال را پایین نگه دارید تا شاسی با تایرها هماهنگ شود و فرمان را در اختیار داشته باشید. به دنده دو بروید و دوباره و دوباره تکرارش کنید.


به عنوان تائید عملکرد کاررا T در جاده های نامناسب، پورشه به اندازه ی کافی هوشمند بود که همزمان با آن نمونه هایی از 911 GT3با تایرهای زمستانی را در تور کلز جنوب فرانسه آزمایش کند و با وجود همه ی احترامی که برای GT3 جاده های رالی داریم، GT3 به خوبی T عمل نکرد. T با بدنه بلندتر و قدرت کمتر به کمک گشتاور توربوشارژش در هر پیچ با شکوه جاده ی ناهموار را می پیمود و GT3 را شکست می داد. و از نظر سرعت هم سریعتر بود.
پورشه برای T قیمتی معادل 103150 دلار در نظر دارد که 11000 دلار بیشتر از کاررای معمولی است که بهار آینده به بازار عرضه خواهد شد. شاید این خودرو کلکسیونی از اجزای دیگر باشد اما یک چیدمان هوشمندانه، مرتب و مناسب است با شاسی ای که مناسب همه ی این قطعات است. این خودرویی ست که همه آرزو دارند در گاراژشان داشته باشند. به خصوص اگر آن گاراژ در اعماق دامنه های آلپ فرانسه باشد.

کاررا T 911 پوروشه 2018

کاررا T 911 پوروشه

کاررا T 911

کاررا 911

کاررا T