440 Views
2018 Jan 22car
img

یک نمایشگاه خودروی دیگر و یک SUV لوکس دیگر که با نگاه کردن به آن احتمالا با خود خواهید گفت که برای خریدش به مبلغی بالغ بر 40،000 تا 50،000 دلار نیاز دارید. این بار نوبت نمونه اولیه آکورا RDX 2019 است که با ظاهر فوق العاده خود، خوش بدرخشد، این کانسپت، که نسخه به روز شده خودرویی است که در نیمه دوم سال 2018 عرضه خواهد گردید برای اولین بار در نمایشگاه دیترویت نمایش داده شد.آکورا، در سالهای اخیر در بازار پر تلاطم اس یو وی، تا حد زیادی نادیده گرفته شده است؛ زیرا در حالی که بسیاری از مدل های ارزان قیمت هوندا دارای ویژگی هایی نظیر Apple CarPlay و Android Auto هستند، ابرخودروی  NSX دارای صفحه ای بود که تصور می شد به دهه پیش تعلق دارد. اما  بنا بر وعده های این کمپانی، گویا RDX جدید فضا و قابلیتهای عملکردی بهتری نسبت به مدلهای سایر رقبا همانند Audi Q5 و BMW X خواهد داشت.بر طبق گفته ها، قرار است این خودرو به یک موتور توربوشارژر 2.0 لیتری چهار سیلندر مجهز شود که در خودروی Civic Type R هوندا نیز به کار گرفته شده است . این موتور با موتور 6 سیلندر  3.5 لیتری نسل قبلی که در Honda Pilot SUV نیز به چشم می خورد جایگزین خواهد شد.

اما داستان بزرگ در کابین داخلی نمونه اولیه RDX، یعنی در سیستم اطلاعاتی آن نهفته است. سیستم کنترل دست و پا گیر آکورا توسط یک صفحه نمایش لمسی بی نظیر جایگزین شده است. این سیستم قابل تنظیم مبتنی بر پلتفرم آندروید از طریق یک صفحه لمسی کنترل می شود . آکورا در نظر دارد پلتفرمی را ارائه کند که بر اساس آن، رانندگان بتوانند با تمامی توابع اطلاعاتی موجود در مدل های آینده این شرکت، ارتباط برقرار کنند.

موضوع جالب تر این است که سیستم هدایتی و سایر عملکردها روی صفحه نمایش قابل تنظیم هستند و حتی می توانید افراد مورد علاقه خود را که بیشتر با انها تماس می گیرید، مقصدهایی که بیشتر به انها سفر می کنید یا حتی ایستگاه های رادیویی مورد علاقه تان را بر روی پلتفرم انتخاب نمایید. و این علاقه مندی ها به گوشه صفحه نمایش شما منتقل خواهند شد، که به شما اجازه می دهد تا به راحتی هر کدام را که می خواهید از گوشه صفحه نمایش انتخاب کنید.

البته آکورا باید در نهایت بپذیرد که رانندگان، از سیستم های اطلاعاتی خود ،به جز هدایت یا پخش رادیویی ، پادکست ها و یا   تماس با دوستان و خانواده شان، چیزهای بیشتری می خواهند. در حالی که خودروسازانی مانند مرسدس بنز این امکان را برای شما فراهم نموده اند تا با استفاده از یک دستیار صوتی اختصاصی یا صفحه نمایش لمسی، به هر چیزی که می خواهید از درون خودرو دسترسی داشته باشید، آکورا بر پلتفرمهای محدودتری تمرکز نموده است.

البته، یک تابع کنترل صوتی نیز در سیستم جدید Acura  RDX وجود دارد و همچنین یک کیبورد سخت افزاری هم در کنسول مرکزی گنجانده شده که باعث شده این کانسپت بیش از اینکه بخواهد به یک مدل لاکچری تبدیل شود، به Civic شباهت داشته باشد.


آکورا

RDX