242 Views
2018 Jan 14car
img

گرچه گهگاه ما شاهد تولید خودروهای عجیب و غریبی مانند Prius و Mirai  در کمپانی تویوتا هستیم، اما این کمپانی به طور کلی به عنوان یک کمپانی خودروسازی ساده و پرقدرت در نظر گرفته می شود. آکیو تویودا، نائب رئیس  بخش تولیدات این کمپانی، تلاش زیادی نموده  تا محصولات این شركت به نحوی تولید شوند که شور و اشتیاق همگان را برانگیزند . بنابراین تصور نمی کنم که شما بتوانید امسال در نمایشگاه اتومبیل توکیو، خودرویی پرهیجانتر و جذاب تر از کانسپت مفهومی GR Super Sport را بیابید.
 این کانسپت سوپر اسپرت که GR  نام گرفته، توسط دپارتمان تویوتا گازو طراحی شده و به شدت  مبتنی بر ماشین مسابقه ای TS050 است که در سری  مسابقات اتومبیلرانی جهانی استقامتی به رقابت خواهد پرداخت. موتور  این کانسپت،   یک موتور 6 سیلندر تویین توربو 2.4 لیتری با سیستم هیبریدی تمام سوز است که، درست مانند ماشین مسابقه ای که بر مبنای ان ساخته شده،  دارای  توان کلی 986 اسب بخار می باشد.فرض بر این است که در این خودرو هم تقسیم قدرت بین موتور و موتورهای الکتریکی درست همانند  ماشین مسابقه TS050 می باشد. موتور الکتریکی این خودرو دارای توانی در حدود 493 اسب بخار بوده و قدرت  ان از طریق یک گیربکس خطی شش سرعته انتقال می یابد.
بدنه فیبر کربنی   این کانسپت از مدل TS050 بهتر است و همین امر سبب شده که مدل مفهومی GR Super Sport از برادر بزرگترش جذابتر به نظر برسد. در زیر بدنه  یک سیستم تعلیق جناغی، یک کابین تر و تمیز و چرخ های عظیم 13 در 18 اینچی مشهود هستند.
با توجه به تلاش های آکیو تویودا برای القای روح بیشتری در محصولات تویوتا، این شرکت تلاش کرده تا بخش عملکردی گازو را به یک نام تجاری جهانی تبدیل کند که این هدف با نسخه های اسپرتی نظیر GR  ، تکمیل خواهد شد.  گفته می شود که این مدل قرار است  به بازارهای  ایالات متحده نیز راه یابد. شایعات  زیادی در مورد نسل بعدی اتومبیلهای تویوتا وجود دارد و  گفته می شود که اتومبیل های سوپرا در آینده، مارکی شبیه به مارک ماشین های مسابقه Gazoo Racing را با خود حمل خواهند کرد.


در هر صورت، تویوتا کاملا  جدی است و می خواهد هر طور که شده   کانسپت سوپر اسپرت  GR را به یک ماشین تولیدی تبدیل کنید. Shigeki Tomoyama،  در این خصوص بیان داشته است که این نقطه شروع چالش کاملا جدید تویوتا برای توسعه اتومبیل های کاملا اسپرت از ماشین های مسابقه ای است." او ادامه داد: "ما در حال حاضر  به پیشرفت های قابل توجهی رسیده ایم و هدف نهایی ما توسعه یک ماشین اسپرت است که در نمای ظاهری، نشان دهنده ماشین مسابقه  TS050  بوده اما رانندگی با آن همانند یک خودروی معمولی، ساده باشد.


همانطور که Tomoyama اشاره نموده، "هدف نه تنها برنده شدن در مسابقات، بلکه توسعه تکنولوژی های هیبریدی و سیستم های تمام الکتریکی در جهان است." بنابراین حتی اگر شما هرگز فرصتی  به دست نیاورید تا   بتوانید یک خودرو GR Super Sport را در گاراژ خانه تان پارک کنید، تویوتای بعدی شما ممکن است کمی از تکنولوژی آن را در درون خود داشته باشد.

GR

تویوتا