293 Views
2018 Jan 17car
img

اگر شما طرفدار خودروهای مفهومی هستید، می دانید که ماشین های نمایشی نیسان، طی دو سال گذشته بسیار چشمگیر بوده اند. جدیدترین خودروی این کمپانی برای نمایشگاه خودروی دیترویت 2018، Xmotion، است که تم جسورانه و سبک بی نظیر نیسان را با برخی زوایای کاربردی و یک صفحه نمایش درونی بزرگ، همچنان حفظ نموده است.کانسپت Nissan Xmotion   به طور کامل پیش نمایشی از نسل بعدی خودروهای تولیدی این کمپانی است. Xmotion   از آرایشی زیبا بهره برده و برخی از خطوط بزرگ در اطراف سپرهایش به این خودرو، قدرت بصری فوق العاده ای بخشیده است. چراغهای جلو شبیه به چراغهای  دیگر مدلهای مفهومی جدید نیسان است و  پنجره مشبک V شکل به کار گرفته شده در این کانسپت، چیزی نیست که در مدل دیگری دیده باشیم. از زوایای جانبی و عقبی، بسیاری از بخشهای این کانسپت از Volvo XC40  الهام گرفته شده است که می تواند نشان دهنده پیشرفت خوبی باشد.


در درون کابین هم، میتوان شاهد تفکری آینده نگرانه بود  .با باز شدن مجموعه ای از درب های خودکشی، شش صندلی مجزا در سه ردیف به چشم میخورد که توسط یک کنسول مرکزی از هم جدا شده اند. صندلی ها با یک بخش جناحی شناور که تکیه گاه پشت سر را با برخی از اشکال شش ضلعی جسورانه تلفیق می کند، شبیه چیزهایی  هستند که بیشتر در فیلم ها دیده ایم.
اگر بتوان چشم از این صندلی های بینظیر برداشت، می توان دید که بقیه قسمت های داخلی نیز بسیار چشمگیر هستند. کنسول مرکزی چوبی با استفاده از هنر چوبکاری  سنتی ژاپنی، منجر به ایجاد یک داشبورد sci-fi با اشکال برش یافته و نور پس زمینه ملایم قرمز رنگ شده است . فرمان خودرو نیز بیشتر شبیه به فرمان خودروهای مسابقه ای است تا یک کراس اوور.شاید قابل توجه ترین و چشمگیرترین بخش کابین خودرو، صفحه نمایشی است که تمام عرض پانل داشبورد را پوشش داده و تمام اطلاعات را به راننده و مسافران ارائه می نماید. به جای تکیه بر یک کنترل کننده نامطمئن ، می توان صفحه نمایش را با استفاده از فرمان صوتی و حرکتی تنظیم نمود.قدیمی ترین مدل های کراس اوور در خط تولید نیسان، Rogue و Murano هستند. تصور اینکه برخی از ویژگی های Xmotion در آینده ای نزدیک به نسل های جدید وسایل نقلیه نیسان راه می یابد دور از ذهن نیست اما ما باید صبر کنیم تا ببینیم خودروهای جدید این کمپانی، تا چه از این کانسپت بی نظیر الهام گرفته شده اند .

Xmotion

نیسان