150 Views
2018 Mar 08Newstechnology
img

ارزش بیت کوین و سایر ارزهای مجازی در روز چهارشنبه پس از آنکه کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده نسبت به امکان انجام «مبادلات بالقوه غیرقانونی» مبنی بر خرید و فروش ارزهای مجازی هشدار داد، دچار کاهش شد.

کمیسیون اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در روز چهارشنبه اعلام کرد که اگر یک پلت فرم معاملاتی به مردم اجازه می دهد که ارزهای مجازی را خرید و فروش کنند بایستی به منظور ایجاد امنیت در این معاملات و حصول اطمینان سرمایه گذاران از سرمایه گذاری در این زمینه ها، این ارزهای مجازی به عنوان اوراق بهادار در این کمیسیون ثبت شوند. این ثبت نام به معنای اعمال مقرراتی است که برای محافظت از سرمایه گذاران در حوزه ارزهای مجازی طراحی شده اند.کمیسیون بورس و اوراق بهادر آمریکا در حال تحقیق و بررسی در مورد ساختار فروش و پیش فروش عرضه اولیه سکه های ارز رمزنگار که مانند عرضه اولیه سهام عمومی قانونمند نیستند، است.

SEC بیان کرده است: کارکنان SEC نگران این هستند که بسیاری از پلتفرم های معاملاتی آنلاین برای سرمایه گذاران به عنوان بازار های ثبت شده و تحت نظارت SEC به نظر می آیند، در حالیکه اینطور نیست. اگر شما چنین پلتفرمی را ساخته اید و به سرمایه گذاران سرویس می دهید بهتر است فورا با وکیل خود تماس بگیرید، زیرا SEC مبادلات و فعالیت های پلتفرم شما را تحت نظر دارد.

این خبر منجربه افت قیمت سردسته ارزهای مجازی (بیتکوین) شد. CoinMarketCap گزارش داد که علاوه بر بیت کوین چندین ارز مجازی دیگر نیز در پی این خبر دچار کاهش قیمت شده اند. طی 24 ساعت گذشته ارزش بیت کوین و اتریوم بیش از 9 درصد کاهش یافته است، در حالی که Ripple و Litecoin هر کدام با کاهش 8 درصدی قیمت خود مواجه بوده اند.«آنارشیست های رمزنگاری» و سایر قدرت ها و مقامات متمرکز جهانی ارزهای مجازی را پذیرفته اند. اما تصمیماتی که SEC اتخاذ نموده است نشان می دهد که حوزه ارزهای مجازی قرار است تبدیل به یک کسب و کار معمولی و روتین شده و تحت نظارت دستگاه های نظارتی روندی معمولی را طی کنند.

SEC همچنین اقدامات مختلفی را علیه کپی رایت های مختلفی انجام داده است که به گفته این کمیسیون «نوعی تقلب و فریبکاری» در بازار ارزهای مجازی به شمار می روند. این کمیسیون در راستای این اقدامات و سیاست های مربوط به حوزه ارزهای مجازی از بسیاری از کمپانی های سرویس دهنده در زمینه مبادلات ارزهای مجازی خواسته است اطلاعاتشان را به این کمیسیون ارسال نموده و برای ارائه خدمات در زمینه ارزهای مجازی درخواست مجوز نمایند.

کمیسیون SEC در مورد استفاده از مبادلات غیرقانونی ارزهای مجازی به سرمایه گذاران هشدار داده است. SEC گفته است هیچ ضمانتی وجود ندارد که کسانی که در مبادلات غیرقانونی ارزهای مجازی شرکت می کنند بتوانند چیزی را که می خرند به دست آورند، و برای انجام چنین معاملاتی باید از نظارت دستگاه های نظارتی اطمینان حاصل نمایند و به شرکت های ثبت شده و مطمئن مراجعه نمایند.


بیت کوین

اتریوم

sec