30 Views
2018 Jan 02Newstechnology
img

کمپانی ِ معروف هوآوی از کمترین رشد خود از سال 2013 می گوید  . کن هو ؛ در نامه ای به کارکنان خود رشد سالانه شرکت را 15 درصد به اندازه ی 600 میلیارد یوآن ، اعلام کرد که از میزان رشد 32 درصد در سال 2016 ؛ تقریبا 17 درصد کمتر است !
این کمپانی 153 میلیون گوشی ، فروخته است .
این شرکت با استفاده از یک سازوکار فروش ، تا کنون به موفقیت های خوبی دست یافته ، این کمپانی با ساخت گوشی های بالارده اما با قیمت معقول توانسته رقبایی مثل Oppo  و Xiaomi را کنار بگذارد  . این شرکت با تکیه بر عرضه ی محلی توانسته فعالیت های شرکت هایی مثل سامسونگ و اپل را در بازارِ هدف هوآوی بسیار محدود کند . هر چند اپل در حال برنامه ریزی برای ورود آیفونX به بازار چین است . اما هزینه ی زیر ساخت های مخابراتی که هوآوی در گوشی های خود کار کرده ، هنوز به سرمایه تبدیل نشده اند ، چرا که زمینه ی ورود تکنولوژی های مخابراتیِ جدیدِ عرضه شده توسط هوآوی به بازار ؛ وجود ندارد .
" بازار فروش ما ، تحت تاثیر نوسانات بازار قرار گرفته است ، اما هنوز پایدار است " . این سخن ِ Hu ، یکی از مدیران اجرایی هوآوی است که اعتقاد دارد ، نوسانات بازار فرصتی است برای درک زمینه های پیشرفت و یافتن بازار های جدید
شرکت هوآوی در سال 1987 توسط مهندس ارتش Zhengfei   تاسیس شده که به یکی از بزرگترین و متنوع ترین شرکت های خصوصی در چین تبدیل شده است .
اکنون هوآوی در بازار اروپا نیز جای خود را پیدا کرده و گفته می شود قصد دارد تا با انجام مذاکراتی به بازار محصولات اپل ، یعنی کشور آمریکا نیز وارد بشود . بر اساس گزارش شرکت IDC ، در سه ماهه سوم سال گذشته این شرکت 10.4 درصد از کل فروش جهان را به خود اختصاص داد . ( این رقم برای اپل 12.4 درصد است )
این برند ، معمولا گوشی هایی با رنج قیمتی 8999 یوآن عرضه می کند که گوشی های پرفروشی نیز هستند .
مدیر فروش این شرکت گزارش های دقیقی از سودآوری شرکت خود ، ارائه نکرده ، چیزی که تا کنون خواندید نتایج گزارش های شرکت هوآوی می باشد .


در سال گذشته ، مدیر اجرایی ارشد این شرکت ؛  اریک شو ، متعهد شد تا از خوش بینی های بیهوده در بازار اجتناب کند و شیوه های مدیریتی خود را اصلاح کند . این مدیر ، پیش بینی کرده که در سه ماهه سوم این سال ، 4.9 درصد از سهم سود بازار را به خود اختصاص دهد ، که این رقم از تمام رقبای چینی هوآوی بیشتر ؛ اما از سامسونگ و اپل کمتر است .
در انتهای سال 2017 ، شاهد رو شدن یک پرونده ی فساد نیز در هوآوی بودیم که یکی از سرپرستان فروش این شرکت را به اتهام فساد دستگیر کردند . مدیر هوآوی در این مورد گفته بود : " من از مواجه شدن با فساد در این شرکت نا امید شدم و می خواهم بگویم که شانس ایجاد فساد در این شرکت صفر است . پس آنرا امتحان نکنید . "

هوآوی

Huawei

Smartphone