135 Views
2017 Dec 01technology
img

Datally از تابستان امسال به صورت آزمایشی در استور فیلیپین عرضه شده به گفته گوگل تا کنون بیش از نیم میلیون کاربر داشته است. به صورت متوسط این کاربران توانسته اند با بهره گیری از Datally تا 30 درصد در مصرف حجم اینترنت خود صرفه جویی کنند.

 این اپلیکیشن از امروز به صورت بین المللی و برای همه دستگاه های اندرویدی که از نسخه پنجم و بالاتر این سیستم عامل استفاده می کنند عرضه شده است.

برنامه Datally هم اکنون از طریق سرویس گوگل پلی برای دستگاه‌هایی که به سیستم عامل اندروید 5.0 یا جدیدتر مجهز هستند قابل دسترس است.

با توجه به اینکه هزینه اینترنت همراه و حجم دیتای مصرفی در آن در بسیاری از کشورهای دنیا گران قیمت محسوب می‌شود این روزها بازار برنامه‌های مدیریت و کنترل اطلاعات رد و بدل شده در این ارتباط بسیار داغ است. به نظر می‌رسد گوگل نیز این فرصت را غنیمت شمرده است و قصد دارد با استفاده از یک برنامه جدید به کاربران در این زمینه کمک کند.

برنامه Datally به کاربران خود این اجازه را می‌دهد که با پایش میزان حجم دیتای مصرف شده در برنامه‌های مختلف، برای آن‌ها محدودیت‌های خاصی را تعیین کنند. امکان پایش حجم دیتای مصرف شده توسط این برنامه به صورت ساعتی، روزانه، هفتگی و ماهانه ممکن است.

این برنامه همچنین دارای یک مد کاری به نام Data Saver است که با مسدود کردن تمامی اطلاعات رد و بدل شده در برنامه‌های پیش زمینه و همچنین بررسی تمامی اتصالات برقرار شده، حجم دیتای مصرف شده توسط دستگاه را به حداقل میزان ممکن می‌رساند. این مد کاری به کاربران این اجازه را می‌دهد تا با یک لمس ساده، عملکرد برنامه‌هایی که حجم زیادی از دیتای مصرفی را به خود اختصاص داده‌اند مسدود نمایند.

از دیگر قابلیت‌های این برنامه می‌توان به امکان آگاه سازی کاربران با نمایش یک اعلان در هنگام نزدیک شدن آن‌ها به یک شبکه Wi-Fi عمومی و رایگان اشاره کرد. به این ترتیب اگر کاربران به یک نقطه دسترسی رایگان از شبکه‌های Wi-Fi نزدیک شوند به صورت خودکار یک اعلان را دریافت می‌کنند که به آن‌ها قطع کردن شبکه دیتا و اتصال به این شبکه رایگان را پیشنهاد می‌دهد.


کاهش حجم مصرفی اینترنت

کاهش مصرف دیتا

کاهش مصرف اینترنت

برنامه کنترل اینترنت

کاهش دیتای مصرفی آندروید

khia ndjh