105 Views
2017 Dec 09technology
img

به دنیای شگفت انگیز حریم خصوصی خوش آمدید! 

در یک مقاله منتشر شده توسط شرکت اپل، این شرکت اقدام به رتبه بندی محبوب ترین emojis نمود! شکلک خنده در رتبه نخست قرار گرفت و شکلک قلب ساده در جایگاه دوم قرار گرفته است!

Emojis ساده و با مزه هستند،این شرکت اخیرا مقاله خود را با موضوع رتبه بندی Emoji در Journal of Machine Learning منتشر کرد.سوالی که مطرح است این است که اپل آمار خود را چگونه بدست آورده است؟ آیا این اقدام حریم خصوصی کاربران را نقض نکرده است؟

برای انجام این کار، آنها از یک استراتژی علم کامپیوتر به نام privacy differential استفاده می کنند. به طور خلاصه، این تکنولوژي نوعی نویز را برای بررسی داده ها در تلفن شخصی منتشر می کند.

"حریم خصوصی" اصطلاحی جذاب!

هارون روث، ـ استاد دانشکده کامپیوتر و اطلاعات در دانشگاه پنسیلوانیاـ: تصور کنید که شما میخواهید قبل از برگزاری انتخابات، یک نظرسنجی را انجام دهید تا مشخص شود که چه تعداد از مردم برای کاندیدای دموکرات رای خواهند داد.رای دهندگان رای هایشان را به صورت مختلف اعلام میکنند. اما اگر آمار گم شود یا دزدیده شود، لیستی از نام های مردم و آرای مردم فاش می شود!که با این روش شما حریم خصوصی افراد را نقض کرده اید!

رات می گوید: "این یک مثال بسیار ساده است و ربطی به نقض حریم خصوصی ندارد.زیرا این تکنولوژی privacy differential صرفا با ارسال یک سری نویز های مشخص به گوشی کاربران؛فقط اطلاعات رمز گذاری شده در رابطه با Emoji را دریافت می کند.با این حال هر کاربر iOS می تواند اجازه ی این کار را ندهد.کافی است که به قسمت Settings, Privacy, then Analytics, and toggle “Share iPhone Analytics”. رفته و این حالت را فعال یا غیر فعال کند. "


#apple#emojis