499 Views
2018 May 18Newstechnology
img

گوگل از ماه سپتامبر علائم بصری HTTPS را در در رابط کاربر کروم تغییر می دهد. از این پس موقع بازدید از سایت هایی که از پروتوکل HTTPS استفاده می کنند، متن سبز "Secure" که معمولا در نوار آدرس مرورگر کروم نسخه 69 نشان داده می شد، قابل مشاهد نخواهد بود.

در مرحله بعدی قرار است از ماه اکتبر، در مرورگر کروم نسخه ۷۰ سایت هایی که دارای گواهینامه HTTPS نیستند، هنگام وارد کردن متن، یک برچسب قرمز «Not Secure» در نوار آدرسشان نمایش داده شود.به طو خلاصه بخواهیم بگوییم HTTPS چیست، می توان گفت HTTPS یک نسخه امن تر از HTTP است، که به عنوان یک پروتکل ارتباطی امن برای کاربران و وب سایت ها عمل می کند، و سوء استفاده از اطلاعات کاربران را سخت تر می کند. این پروتوکل داده های شما از دسترس افراد سودجو محافظت می کند. به همین دلیل است که امروزه بیشتر سایت های مدرن با استفاده از تکنولوژی حمل و نقل (TLS) (تکنولوژی پایه پروتوکل HTTPS) به استفاده از این پروتوکل می پردازند تا از اطلاعات کاربرانشان محافظت کنند.خب دلیل این تغییر چیست؟ استدلال گوگل این است: "کاربران باید انتظار داشته باشند که وب به طور پیش فرض امن باشد." با این وجود، ارائه مناسب اطلاعات به کاربران اجازه می دهد تا بهتر تصمیم بگیرند.

گوگل می گوید استفاده از HTTPS هر روز ارزانتر و آسانتر از روز قبل می شود بنابراین وقت آن رسیده است که همه سایت ها به استفاده از آن روی بیاورند.


کروم

گوگل

https

HTTP

secure