30 Views
2018 Jun 09Sport
img

باشگاه خبرنگاران/ باشگاه پرسپولیس در رده نونهالان به علت استفاده از بازیکنان غیر مجاز با کسر ۶ امتیاز از سوی کمیته انضباطی مواجه شد.

تیم فوتبال نونهالان پرسپولیس به علت شکایت باشگاه‌های استقلال و صبای قم بابت استفاده از بازیکنان صغر سنی از جمله ابوالفضل صفر بیرانوند، امیر حسین خدمتگزار، شایان شیرازیان، امیرحسین فاضلی فرد و سید امیر رضا سیدی کوه کمر از سوی کمیته انضباطی با کسر ۶ امتیاز مواجه شد و نتایج بازی‌های این تیم برابر استقلال و صبای قم با رای این کمیته ۳ بر صفر به نفع تیم‌های شاکی صادر شد.

فرامرز سلطانی سرمربی تیم نونهالان پرسپولیس درباره این مطلب در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: باشگاه‌های استقلال و صبای قم به صغر سنی ۵ بازیکن ما اعتراض کردند که مدارک هر ۵ بازیکن درست بود، اما ابوالفضل صفر بیرانوند در تست استخوان شرکت نکرد و کمیته انضباطی هم رای کسر ۶ امتیاز از تیم نونهالان پرسپولیس را صادر کرد.

او ادامه داد: زمانی که بیرانوند در سال ۹۵ در تیم شهدای کیوچ بازی می‌کرد ما خواستار انجام تست استخوان از او شدیم که به باشگاه گفته شد که این تست در رده نونهالان ملاک نیست چرا که یکی - ۲ سال احتمال اشتباه وجود دارد؛ بنابراین ما سال گذشته با دریافت مدارک این بازیکن و پدر و مادرش با او قرارداد بستیم.

سلطانی بیان کرد: بیرانوند در نیم فصل اول سال گذشته چند بازی برای تیم نونهالان پرسپولیس انجام داد و بعد از آن به علت نداشتن خوابگاه از تیم ما جدا شد. ما دستگاه تست استخوان نداریم و با مشاهده مدارک بازیکنان با آن‌ها قرارداد می‌بندیم و به صورت قانونی هم با بیرانوند قرارداد بستیم. اگر مشکلی وجود دارد هیئت فوتبال استان تهران نباید کارت بازی صادر کند تا تیم‌ها دچار مشکل نشوند.

او بیان کرد: در سال‌های گذشته شاهد بودیم که در تیم نونهالان راه آهن بازیکنی متولد ۸۰ بوده است، اما با شناسنامه یک بازیکن دیگر بازی می‌کرد، اما فقط خود بازیکن محروم شد و حکمی علیه باشگاه راه آهن صادر نشد. همچنین در تیم جوانان استقلال، بازیکنی با شناسنامه فرد دیگری بازی می‌کرد، اما فقط بازیکن محروم شد و امتیازی از آبی پوشان پایتخت کسر نشد.

سلطانی بیان کرد: با وجود اینکه ۶ امتیاز از تیم نونهالان پرسپولیس کسر شد جای نگرانی وجود ندارد چرا که امتیازات تیم ما به صورتی است که به لیگ دسته پایین‌تر سقوط نمی‌کنیم، اما تیم صبای قم جای تیم شهاب سرخ را در لیک نونهالان گرفت و تیم شهاب سرخ با همه برنامه ریزی‌ها و سرمایه گذاری که کرده بود به لیگ دسته یک سقوط کرد. حق تیم شهاب سرخ ضایع شد و این تیم باید در لیگ پایین‌تر به کار خود ادامه بدهد. تیم صبای قم هم قرار نیست تیمداری کند و امتیازش را به تیم دیگری می‌فروشد.

سرمربی تیم نونهالان پرسپولیس بیان کرد: رای صادر شده قطعی نیست و باشگاه پرسپولیس بعد از دریافت حکم می‌تواند به کمیته استیناف اعتراض کند و امیدوارم با ارائه مدارک لازم، رای کمیته انضباطی مبنی بر کسر ۶ امتیاز از تیم نونهالان پرسپولیس لغو شود.

#پرسپولیس #امتیاز #فوتبال