25 Views
2018 Mar 03Newstechnology
img

چطور 1.5 میلیون عدد پنگوئن را پنهان می کنید؟ می توانید آنها را در یک جزیره خطرناک در قلمرو قطب جنوب، دور از چشم انسان قرار دهید. خب الان چطور می توانید 1.5 میلیون عدد پنگوئن را پیدا کنید؟ می توانید در تصویر ماهواره ای ناسا یک کلونی بزرگ پنگوئن را ببینید.


محققان تصور می کردند که جمعیت پنگوئن های Adelie در طول دهه های گذشته در حال کاهش بوده است، اما اکنون اسرار جالبی در مورد این پرنده های فوتوژنیک کشف کرده اند.
این جریان از سال 2014 آغاز شد، زمانی که پروفسور هیزر لینچ، استاد دانشگاه استیون بروک و متیو شاولر، دانشمند ناسا، شواهدی از لکه های گوانو را در مشاهدات ماهواره ای ناسا از جزایر دنجر پیدا کردند. آنها می گویند هر جا که مقدار زیادی مواد دفعی وجود داشته باشد قاعدتا پنگوئن های زیادی نیز در آنجا وجود خواهد داشت.
یک اکتشاف در سال 2015 منجر به یافتن تعداد زیادی از این پرندگان شد. تیم کشف کننده پنگوئن ها را با کمک یک کوادکوپتر بدون سرنشین شمارش کردند. این کوادکوپتر عکس هایی از این جزیره را در اختیارشان قرار داد که تیم تحقیقاتی توانست از روی آن ها تعداد پنگوئن ها را بشمرد.این تیم نتیجه پژوهش خود را در روز جمعه در «ژورنال گزارشات علمی» منتشر کرد. آنها جزایر دنجر را اکنون با نام «نقطه کانونی پرندگان دریایی» می نامند.
مایکل پولیتو، یکی از افراد حاضر در این پژوهش که خودش دانش آموخته رشته زیست شناسی دریا از دانشگاه ایالتی لوئیزیانا است در این باره گفت: جالب است که نه تنها جزایر دنجر، میزبان بزرگترین جمعیت پنگوئن های Adelie در قطب جنوب است، بلکه به نظر می رسد که این جزایر از روند کاهشی جمعیت پنگوئن ها که در بخش غربی قطب جنوب وجود دارد نیز در امان بوده اند. این روند کاهش ناشی از تغییرات اخیر آب و هوایی کره زمین بوده است.
موسسه اقیانوس شناسی Woods Hole اعلام کرده است که کشف این ابرکلونی نشان می دهد که ما بایستی از مناطق اطراف قطب جنوب محفاظت نماییم.
این موسسه بخشی از یک ویدئوی ضبط شده توسط این کوادکوپتر را منتشر کرده است که به نظر خارق العاده می آید.

adelie

پنگوئن

ناسا

کوادکوپتر