۴۹ بازدید
۱۵ آذر ۱۳۹۶تکنولوژی
تصویر مطالب

اینترنت در حال حاضر در زندگی ما بسیار مهم است و یکی از حقوق اساسی انسان ها در تمام کشور ها است. اینترنت به ما امکان دسترسی همه چیز را از خدمات مالی گرفته تا بهداشت و آموزش و پرورش میدهد. در آینده، ما را به 50 میلیارد ابزار بزرگ و کوچک متصل می کند، از جرثقیل های غول پیکر گرفته تا قهوه ساز ها. اما اینکه شما چقدر برای پهنای باند خود هزینه می کنید بستگی زیادی به جایی که  زندگی می کنید دارد. با توجه به یک مطالعه جدید، اختلاف های بسیاری بین قیمت پهنای باند اینترنت در کشور های مختلف وجود دارد.همراه ما باشید تا با گران ترین و ارزان ترین قیمت پهنای باند در جهان آشنا شوید.


افرادی که در بورکینافاسو زندگی می کنند، به پهنای باند بسیار گران دسترسی دارند. کاربران باید تقریبا 1000 دلار در ماه برای خرید پهنای باند پرداخت کنند. این کشور واقع در آفریقای غربی جمعیتی حدود 18 میلیون دارد، اما بر اساس گزارش سازمان ملل، کمتر از 10 درصد از جمعیت دسترسی به اینترنت دارند. از 196 کشور مورد مطالعه، افرادی که در کشورهای جنوب صحرای آفریقا زندگی می کنند، بدترین وضعیت را دارند. تقریبا تمام 31 کشور از جمله کشور هایی بودند که گران ترین پهنای باند را دارند. پاپوآ گینه نو دومین پهنای باند گران قیمت است. کاربران باید بیش از 500 دلار در ماه پرداخت کنند. در این کشور نیز مانند بورکینافاسو، کمتر از 10٪ جمعیت آن دسترسی به اینترنت دارند. 

ارزان ترین مکان برای دریافت اینترنت ایران است، جایی که هزینه آن فقط حدود 5 دلار است، کمی بیشتر از  قیمت یک فنجان قهوه. حدود 40 درصد از ایرانیان از اینترنت استفاده می کنند. اینترنت در اروپا به طور کلی ارزان است. در اوکراین قیمت پهنای باند 5.51 دلار است، در حالی که در روسیه  حدود 10 دلار در ماه است. اما در اروپای غربی، قیمت ها به شدت افزایش می یابد. آلمانی ها هر ماه برای پهنای باند به طور میانگین 34 دلار می پردازند.پهنای باند بریتانیا گران تر از پهنای باند کشور آلمان و بیش از 40 دلار است. ایتالیا ارزانترین قیمت اینترنت را در اروپا با بسته متوسط ​​29 دلار در هر ماه دارد. کاربران در ایالات متحده باید تقریبا دو برابر کاربران آلمانی برای خرید پهنای باند هزینه کنند.و هزینه ماهانه پهنای باند در این منطقه حدود 66 دلار است.

دسترسی نامتناسب به اینترنت

در حالی که استفاده از اینترنت در سال های اخیر افزایش یافته است - حدود 3.78 میلیارد کاربر در جهان  - اما بیش از نیمی از جمعیت جهان (53.9٪) هنوز دسترسی به اینترنت ندارند. دلایل متفاوتی برای این مشکل وجود دارد. بخشی از آن به علت فقدان برق و دیگر زیرساخت های اساسی است، در مکان های دیگر، برای اکثریت قریب به اتفاق افراد مقرون به صرفه نیست و در بعضی موارد کاربران دارای سواد اطلاعاتی کافی نیستند. دسترسی جهانی به اینترنت مقرون به صرفه بخشی از اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد (SDGs) است و دولت ها، شرکت ها، سازمان های محلی و بین المللی و اعضای جامعه مدنی در تلاش هستند تا افراد بیشتری را به صورت آنلاین بپذیرند.


قیمت پهنای باند اینترنت

قیمت اینترنت

قیمت پهنای باند در کشور ها

گرانترین و ارزان ترین قیمت پهنای باند