152 Views
2018 Mar 11technology
img

پس از گزارش‌های متعدد از مؤسس شرکت Elon Musk و سایر شرکت‌های مشهور در این رابطه که توییتر هدف کلاه‌برداری با پول‌های مجازی قرارگرفته است , توییتر گفت که اقداماتی را برای جلوگیری از چنین فعالیتی انجام داده است.
کلاه‌برداری به این صورت انجام می‌شود  که فردی یک حساب توییتری  به‌عنوان یک فرد مشهور ایجاد می‌کند. سپس افراد متقلب از مردم می‌خواهند مبلغ کوچکی از پول‌های دیجیتال مانند بیت کوین یا اتر (Ethereum) را برای مبادله با مبلغ بزرگ‌تر برای آن‌ها ارسال کنند.
مثلاً برخی افراد متقلب حساب کاربری به نام بنیان‌گذار Ethereum یعنی Vitalik Buterin ایجاد کردند . این مسئله آنقدر بد بود که Vitalik Buterin نام حساب کاربری خودش را تغییر داد .
سخنگوی توییتر با اشاره به قوانین توییتر در مورد چنین رفتارهایی گفت: "ما از این نوع دست‌کاری مطلع هستیم و  اخطارهای متعددی برای جلوگیری از ارتباط فریبنده این نوع حساب‌ها با افراد در نظر گرفته‌ایم ."
توییتر اعلام کرد هر حساب فعالی که درزمینهٔ های زیر فعالیت کند ممکن است به‌طور موقت قفل یا به‌صورت دائم تعلیق شود:

  • بدافزار/ فیشینگ : شما نباید محتوای مخرب یا لینکی را به‌قصد آسیب رساندن به مرورگر یا کامپیوتر یا اختلال در حریم خصوصی  کسی منتشر کنید .
  •    اسپم : شما نباید از خدمات توییتر برای اسپم کردن کسی استفاده کنید. به‌طورکلی اسپم  در توییتر به‌عنوان فعالیت‌های دسته‌جمعی یا تهاجمی تعریف می‌شود که تلاش می‌کند تا توییتر یا تجربه کاربران را در توییتر دست‌کاری یا تضعیف کند تا برای حساب‌های نامربوط ، محصولات، خدمات یا ابتکارات ترافیک ایجاد کنند .


توییتر

پول مجازی

کلاهبرداری