34 Views
2018 Jan 18Newstechnology
img

اپل اعلام کرده است که طی پنج سال آینده مبلغ 350 میلیارد دلار به اقتصاد ایالات متحده کمک خواهد کرد که در غالب سرمایه گذاری های جدید و همچنین صرف هزینه های موجود برای کمک به عرضه و تولید شرکت های داخلی خواهد بود. 
با توجه به خبری که شرکت اعلام کرده است، سرمایه گذاری ها در سه حوزه تمرکز خواهند کرد: اشتغال مستقیم توسط اپل، سرمایه گذاری بر روی تامین کنندگان و تولید کنندگان داخلی اپل و اقتصاد فروشگاه نرم افزار دیجیتال شرکت.

این بدان معنی است که اپل قرار نیست 350 میلیارد دلار پول نقد را به اقتصاد ایالات متحده تزریق کند. هنوز کاملا مشخص نیست که چگونه اپل به این رقم رسیده است، اما قسمت زیادی از این مبلغ فقط بخشی از حسابداری معمول شرکت برای چیزهایی مانند خرید قطعات و رشد بازار نرم افزار دیجیتال خود شرکت است. براساس اعلام اپل، تنها 75 میلیارد دلار از کل این مبلغ مربوط به هزینه های سرمایه ای (سرمایه گذاری های جدید در زمینه تولید) و بازگشت پرداخت های مالیاتی به کشور می باشد، که می تواند به این معنا باشد که بقیه این 350 میلیارد دلار فقط تاثیر طبیعی یک شرکت بزرگ به اندازه اپل (توسعه و گسترش شرکت به طور طبیعی) بر اقتصاد ایالات متحده است، و پول نقدی در کار نیست.

تیم کوک، مدیر عامل شرکت اپل، اظهار داشت: ما عمیقا به قدرت پیشگویی آمریکایی ها اعتقاد داریم. ما سرمایه گذاری های خود را در مناطقی متمرکز می کنیم که بتوانیم تاثیرات مستقیمی بر ایجاد اشتغال داشته باشیم. ما عمیقا احساس مسئولیت داریم که به کشورمان و مردمی که به موفقیت ما کمک کرده اند بازگردیم.بخشی از این سرمایه گذاری های جدید مربوط به بازگشت های مالیاتی است، که در پی مصوبات مالیاتی دولت از سال گذشته اجرایی شده است، و اپل تخمین می زند که مبلغ آن تقریبا چیزی در حدود 38 میلیارد دلار باشد. شده است. بخش دیگر این بازگشت های مالیاتی مربوط به 252 میلیارد دلار پول نقدی است که شرکت اپل تصمیم دارد به ایالات متحده بازگرداند. اپل همچنین انتظار دارد که در بازه ای 5 ساله بیش از 30 میلیارد دلار در بخش هزینه های سرمایه ای در ایالات متحده سرمایه گذاری کند. از سوی دیگر شرکت اپل قصد دارد همچنین بودجه 1 میلیارد دلاری تولیدات پیشرفته در ایالات متحده را به 5 میلیارد دلار افزایش دهد.

اپل همچنین متعهد می شود در طی دوره 5 ساله بیش از 20000 شغل جدید ایجاد کند. این شرکت همچنین برنامه هایی برای ایجاد یک محوطه جدید در ایالات متحده (که حداقل برای شروع، شامل کارخانه پشتیبانی فنی خواهد بود) دارد که محل آن قرار است در آینده اعلام شود.


Apple

اپل

آمریکا

اقتصاد

کمک مالی