48 Views
2018 Mar 16TrainingNews
img

اپل، با بیشتر شدن آمار و انتقاد های عمومی نسبت به افزایش اعتیاد کودکان به گوشی های هوشمند و استفاده از لوازم دیجیتالی، اولین گام های خود را برای کنترل استفاده کودکان از گوشی های هوشمند برداشت. این شرکت در هفته گذشته یک بخش جدید را در وبسایت خود به نام "Families" منتشر کرد. این صفحه حاوی اطلاعاتی درباره کنترل های والدین، مزاحم ها و سایر ویژگی ها برای کمک به نظارت بر استفاده ی کودکان از گوشی های هوشمند می باشد.

اپل در صفحه ی اصلی این سایت می گوید: " شما می خواهید بهتری کار را برای خانوده تان انجام دهید؛ پس ما آنرا انجام می دهیم. " هیچ کدام از راهکار ها و ویژگی های اپل در این صفحه، در واقع جدید نیستند؛ اما با یکجا جمع کردن والدین و آموزش های لازم برای آنها؛ می توان گفت که این کار اپل بسیار مفید است. 

 یک گزارش در سال 2016 توسط سازمان اجتماعی Influence Central می گوید که متوسط سن خریداری گوشی های اپل برای کودکان 10.3 سال می باشد. دو سهامدار عمده اپل نیز در ژانویه یک نامه باز را منتشر کردند که از اپل خواستند رویکرد اجتماعی مسئولانه نسبت به استفاده از دستگاه های کودکان را بیاموزد. در پاسخ، اپل قول داد تا ویژگی های جدیدی را برای کمک به پدر و مادر ها ، برای مدیریت فرزند خود در فضای مجازی معرفی کنند. این موضوع احتمالا موضوعی است که اپل در کنفرانس توسعه دهندگان در 4 ژوئن در سن خوزه، به آن اشاره خواهد کرد.


صفحه جدید Families ،اطلاعاتی مربوط به ابزارهای نظارت بر استفاده، قابلیت ردیابی، ویژگی های اشتراک گذاری خانوادگی وحفظ حریم خصوصی را به والدین آموزش می دهد.

همچنین خانواده ها با وارد کردن اطلاعات سنی خود و فرزندانشان در فروشگاه اپل، می توانند فیلترهایی را برای خریداری و دانلود و نصب برنامه های مختلف ایجاد کنند که دسترسی فرزندان به محتواهای نامربوط را؛ قطع می کند. همچنین والدین توانایی پیگیری روابط فرزندانشان در قالب شبکه های اجتماعی نیز هستند و می توانند فایل های به اشتراک گذاشته شده ی فرزندانشان را با نرم افزار iCloud مشاهده کنند.

اپل

Apple

iCloud

Families