170 Views
2018 Mar 25technology
img
این کامپیوتر حتی از دانه‌های نمک نیز کوچک‌تر است و مطمئن باشید محصولی را که می‌خرید واقعی است و در این معامله ضرر نخواهید کرد .
در کنفرانس Think 2018 IBM این شرکت اعلام کرد که کوچک‌ترین کامپیوتر جهان را تولید کرده است و علیرغم اندازه و هزینه‌اش می‌تواند بر داده‌ها نظارت کند , آن‌ها را آنالیز و مخابره کند و حتی بر روی‌داده‌ها پردازش انجام دهد . هر کامپیوتری می‌تواند تا یک‌میلیون ترانزیستور داشته باشد درحالی‌که ارتباطات شبکه‌ای آن با LED کنترل می‌شود و سلول خورشیدی برق آن را تأمین می‌کند.
این کامپیوتر یک گرافیک مجازی یا لنگر مطمئن است که می‌تواند در اشیاء یا دستگاه‌ها جاسازی شود و با کمک تکنولوژی توزیعی  blockchain بر اساس پستی که Arvind Krishna رئیس تحقیقات IBM در وبلاگ شرکت گذاشته است می‌توانید از اعتبار محصول و چیزی که در دست دارید مطمئن شوید .
کریشنا دراین‌باره گفت: "این فناوری راه را برای ارائه راه‌حل‌های جدید جهت تشخیص  ایمنی مواد غذایی، اصالت اجزای تولیدشده، محصولات اصلاح‌شده ژنتیکی، شناسایی اشیاء تقلبی و اصالت کالاهای لوکس  هموار می‌کند."
 IBM می‌گوید مشتریان می‌توانند نمونه‌هایی از این کامپیوتر را طی 18 ماه آینده داشته باشند و ظرف پنج سال آینده این محصول در بازارهای سراسر دنیا عرضه خواهد شد .


کامپیوتر

ترانزیستور