29 Views
2017 Dec 29technology
img

شرکت های تکنولوژي در چند سال گذشته کمتر از توییتر استفاده کرده اند. این شرکت همچنان در مبارزه ای مداوم در برابر ترول های مخرب، مزاحمان و ماشین های تبلیغاتی دولتی قرار دارد. در عین حال، رهبری آن تغییرات جدیدی را به امید ساختن این سایت به یک ابزار جذاب در اینترنت تبدیل کرده است - چیزی که در عصر ریاست جمهوری دونالد ترامپ به نظر میرسد. شبکه اجتماعی ای که در سال گذشته ده ساله شد، همچنان یک نیروی حیاتی برای بیان آزاد در وب است و همچنان یک سلاح از نفرت، سوء استفاده و آزار و اذیت است. این عدم تعادل در طی 12 ماه اول دولت ترامپ بیشتر دیده می شود. ترامپ، حساب کاربری خود را به عنوان یک ابزار موشکافانه ای که روی تسویه حساب بی رحمانه و حمله های خطرناک به نهادهای اساسی دموکراسی متمرکز شده است، استفاده می کند. در این فرآیند، توییتر با نوع رفتار مردی که از آن برای حمله به دشمنان سیاسی، روزنامه نگاران، غیرنظامیان و رهبر کره شمالی استفاده می کند تقریبا موافق است. 

توییتر نیروی جسورانه برای آزادی بیان را حفظ می کند و در عین حال یکی از ابزار های نفرت، سوء استفاده و مزاحمت است. از سوی دیگر، این شرکت گفته است که شرایطی برای حساب کاربری ترامپ اعمال می شود که به هر کاربر دیگری اعمال می شود. اما به نظر می رسد بعید است توییتر هرگز رئیس جمهور را از فعالیت در سایتش ممنوع کند. زیردستان ترامپ می توانند به راحتی پیام های خود را به این پلت فرم ارسال کنند. در عین حال، توییتر پاسخ خود را به اختلافات مرتبط با ترامپ ابراز کرد. منتقدین اعلام کردند که ممنوعیت این توافقات در واقع حمایت از خشونت را نقض کرده است. توییتر در آن زمان گفت که سیاستش باید به روز شود تا منعکس شود که استثنائاتی برای توییت های خبره ایجاد می کند.  


این اختلافات به پاسخ توییتر به لفاظی های ضد مهاجرتی و اسلام گرایی از سوی رییس جمهور منجر شد. هنگامی که ترامپ با نشر  فیلم های ضد مسلمان در توییتر که توسط گروه راست افراطی انگلیس در ماه گذشته منتشر شده بود، بسیاری از آنها تعجب کردند که چرا توییتر از این انتشار امتناع نکرده است. توییتر ابتدا گفت که محتوا را حفظ کرده است، زیرا می خواست "کمک کند تا اطمینان حاصل شود که مردم فرصت دیدن همه مسائل را دارند." این چند ماه گذشته پرسش های بزرگتر در مورد عدم توانایی توییتر برای جلوگیری از آزار و اذیت و تخریب، بحث بر سر این شرکت در سال 2017 را تحت تأثیر قرار داده است. توییتر برای جلوگیری از سوء استفاده و تخریب تلاش زیادی کرده است اما نتایج نامطلوب است. 


توییتر

ترامپ

توییت