155 Views
2018 Jan 10technology
img

محافظ صفحه و گلس های گوشی؛ چیزی که به نظر من دو گروه افراد درباره استفاده از آن وجود دارند. گروه اول افراری هستند که معتقدند اسمارتفون ها ابزاری که آن ها هر روز و همه جا با خود حمل می کنند و حتما چند خراش طی دو سه سال استفاده از آن بوجود خواهد آمد، پس آیا واقعا معضل مهمی است؟! دسته دوم اما افرادی هستند که حتی یک خدشه بر روی گوشی خود را نمی توانند تحمل کنند و همیشه و برای تمام اسمارتفون های محافظ صفحه را یک عضو بسیار مهم به حساب می آورند.

با عرضه اسمارتفون های لبه دار و به اصطلاح edge همانند S8 و s8 plus و Pixel 2 XL شرکت های سازنده و طراح گلس های محافظ حرارت دیده دچار یک سردرگمی عجیب شدند. آن ها نمی توانند هیچ گلس مناسبی برای این مدل از گوشی ها طراحی کنند. یک سری گلس هایی را طراحی کردند که محل چسبیدن آن به صفحه لبه های اسمارتفونست که این باعث عملکرد ضعیف تاچ در لبه گوشی می شود و علنا ان را از کار می اندازد. شرکت های دیگر با ایده چسباندن گلس به کل صفحه و لبه ها گلسی طراحی کردند که این باعث شد حباب های هوایی زیر گلس پدید آیند و اطراف گلس به خوبی نچسبند و در نهایت گوشی ظاهری زشت به خود بگیرد.

می خواهید بدانید که این مشکل به چه سختی ای حل شد؟! بهترین محافظ صفحه و گلس برای S8 و Note8 نیاز است که ابتدا با چسب LOCA چسبیده شوند و پس از آن بوسیله اشعه فرابنفش مشکلات و چسبیدن آن برطرف شود و پس از آن به خوبی به اسمارتفون می چسبد! 

من به ایده ای که این مشکل را بوسیله چسب LOCA و اشعه فرابنفش حل کرده است بسیار احترام میذارم اما واقعا حل این مشکل نباید انقدر دشوار باشد.

اما اکنون بعد از دو بار تلاش برای ساخت گلس-و بعد از اینکه هربار مشتریان 50 دلار برای ایده های ناکارآمد پرداخت میکردند- شرکت Zagg بالاخره توانسته بهترین گلس را برای محصولات لبه دار سامسونگ طراحی کند. این محصول InvisibleShield Glass Curve Elite نام دارد و دارای چسبندگی ژله ای در زیر خود است که به تمام نقاط صفحه نمایس می چسبد و این یعنی هیچ کاهش حساسیت تاچی در کار نیست. به اشعه فرابنفش نیاز ندارید و هیچ خبری از حباب های هوا زشت زیر صفحه نیست. این ها همگی احتمالا بخاطر این هستند که Zagg اعلام کرده است این قویترین چسب ژله ای ممکن است که در آن بکار رفته است. اما خیالتان راحت، به سادگی می توانید این گلس را از روی صفحه اسمارتفون خود جدا کنید و بدون آنکه صفحه خود شکسته شود. 

در نمایشگاه CES یک نمونه نمایشی برای Note 8 وجود داشت که بنظر بی نقص می رسید. در حال حاضر Zagg فقط برای سه پرچمدار لبه دار سامسونگ یعنی S8 و S8 plus و Note 8 گلس تولید می کند. زیرا این سه اسمارتفون بسیار محبوب هستند و در عین حال بسیار پر فروش و سودآور برای Zagg. اما برای Pixel 2 XL هیچ خبری مبنی بر ساخت گلس نیست برای همین از برنامه این شرکت برای تولید گلس این اسمارتفون پرسیدم که جوابی دریافت نکردم.

این گلس با قیمت 50 دلار به بازار عرضه خواهد شد و یک نمونه گرفتم و تلاش کردم تا خودم ان را نصب کنم که به خوبی جواب داد. اما با همه این ها قیمت این گلس کمی تند است.
Galaxy S8

Zagg

Galaxy Note8

گلس صفحه نمایش

Edge

CES2018