133 Views
2018 Mar 02Newstechnology
img

تست‌های اخیر پرچمداران جدید سامسونگ، نمایشگر S9 و دوربین S9+ را بالاتر از iPhone X قرار داده بوده اما وقتی نوبت به عملکرد می‌رسد iPhone X همچنان برنده‌ی میدان است.

در تست‌های بنچمارک انجام شده توسط وبسایت AnandTech، گوشی سامسونگ گلکسی اس9 دارای چیپست Exynos 9810 با گوشی‌های iPhone X و iPhone 7 مقایسه گردیده است. در این تست چیپست A11 موجود در iPhone X در تمامی مقایسه‌ها دارای بهترین عملکرد بود و گوشی گلکسی اس9 حتی در اغلب موارد از گوشی آیفون 7 با چیپست A10 نیز ضعیف‌تر عمل کرد.

شرکت سامسونگ در گلکسی‌های جدید از دو چیپست مختلف Exynos 9810 و Snapdragon 845 استفاده کرده است. چیپست Exynos 9810 دارای عملکرد بهتری نسبت به Snapdragon 845 است اما همچنان به پای عملکرد چیپست بیونیک A11 گوشی اپل نمی‌رسد.

برای مثال در بنچمارک تک هسته‌ای Geekbench 4، چیپست اگزینوس 9810، امتیاز صحیح 3,724 و امتیاز اعشاری 3,440 را کسب کرد که به ترتیب کمتر از امتیازات کسب شده‌ی 4,630 و 3,958 توسط چیپست A11 و حتی کمتر از امتیاز صحیح 4,007 توسط A10 است.


در بنچمارک WebXPRT که عملکرد‌های مبتنی بر HTML5 و JavaScript را می‌سنجد، چیپست A11 گوشی آیفون امتیاز 352 را کسب کرد که بالاتر از امتیاز 178 توسط اگزینوس و امتیاز 291 توسط اسنپ‌دراگون است.


در بنچمارک Speedometer 2.0 نیز شاهد نتایج مشابهی هستیم و گوشی‌های آیفون 10 و آیفون 8 با چیپست A11 و آیفون 7 با چیپست A10، امتیازات بیشتری نسبت به هر دو چیپست مورد استفاده در پرچمداران جدید سامسونگ کسب کردند.

وبسایت AnandTech یک نسخه‌ی آزمایشی از گلکسی اس9 دارای اگزینوس را بنچمارک کرده است و با توجه به نتایج ضعیف آن در دو تست اخیر نسبت به Snapdragon 845 به این نتیجه رسیده است که احتمالاً دستگاه دارای مشکلی بوده است. اما حتی اگر این چیپست امتیازاتی در حدود Snapdragon 845 نیز کسب می‌کرد، گوشی‌های آیفون همچنان دارای عملکرد بهتری بودند.

وقتی نوبت به عملکرد گرافیکی نیز می‌رسد، گوشی آیفون 10 همچنان دارای بهترین عملکرد بوده و هر دو مدل گلکسی اس9 را شکست می‌دهد.


با توجه به این امتیازات می‌توان اینگونه نتیجه گرفت که سامسونگ همچنان قادر به برابری با عملکردی که اپل از طریق کنترل طراحی نرم‌افزار و چیپست‌های خود بدست می‌آورد نیست.

حوزه‌ی دیگری نیز که همچنان سامسونگ در آن قادر به رقابت با اپل نیست تشخیص چهره است. طبق گزارشات گوشی‌های گلکسی اس9 و اس9 پلاس از سیستم شناسایی دو بعدی iris استفاده می‌کنند که امنیت آن قابل مقایسه با تکنولوژی اسکن سه بعدی چهره‌ی اپل نیست.

گوشی گلکسی اس8 نیز که ازاین سیستم استفاده می‌کرد قادر به گمراه شدن توسط عکس‌ها بود و با وجود اینکه سامسونگ ادعا می‌کند گلکسی اس9 دارای تکنولوژی iris بهبودیافته جهت تشخیص الگو‌های iris منحصربفرد از فواصل دورتر و حفاظت بیشتر در برابر تلاش برای گمراه کردن سیستم است، اما باید گفت که این تکونولوژی همچنان دارای همان سیستم کلی که در گوشی‌های نسل قبل استفاده گردیده بود است.


با توجه به اینکه سیستم تشخیص چهره‌ی سامسونگ هنوز دارای امنیت Face ID اپل نیست، این شرکت کره‌ای همچنان از حسگر اثر انگشت در پرچمدار خود استفاده کرده است که اپل این حسگر را در در گوشی خود به دلیل وجود Face ID حذف کرده بود.

یک آنالیزور حوزه‌ی امنیتی در این باره عنوان کرده است که اسمارت‌فون‌های اندرویدی در حوزه‌ی تکنولوژی تشخیص چهره حدود 2 سال و نیم از اپل عقب‌تر هستند. بنابر‌این می‌توان حدس زد که حداقل مدتی طول خواهد کشید تا سامسونگ بتواند سیستمی معرفی کند که بتواند جایگزین کامل حسگر اثر انگشت شود.


گلکسی اس 9

آیفون ایکس

Samsung

Galaxy S9

iPhone X

گوشی

موبایل

سامسونگ

اپل