153 Views
2018 Jan 24Newstechnology
img

حدود 6 ماه از زمان پیش فروش گوشی شرکت RED می گذرد ، اما هیچ یک از مشتریان این شرکت ، گوشی خود را تحویل نگرفته اند . شرکت RED می گوید : گوشی Hydrogen ماه هاست که ،  هنوز منتشر نشده است. اما حداقل یک جدول زمانی دارد: گوشی قرار است وارد تولید انبوه شود و در تابستان امسال عرضه ی کلی بشود .
این گفته ی Jim Jannard ، مدیر عامل و بنیان گذار RED ؛ است که چندی پیش در یک پست در انجمن های شرکت ، این سخن را گفته بود .

همچنین او چندین مشخصات جدید را برای گوشی های هوشمند با صفحه نمایش holographic-display و برخی از جزئیات دیگر راه اندازی گوشی های این شرکت را نیز اعلام کرد .

ظاهرا RED توانسته ، با شرکت های حمل و نقل برای توزیع گوشی های خود ، قرار داد ببندد . ( این یکی از کارهای سخت ، برای شرکت هایی است که به تازگی وارد بازار تولید تلفن همراه شده اند ؛ است ) . البتهJim Jannard ، نام دقیق این شرکت ها را اعلام نکرد اما به گفته ی او ، این یک سیستم توزیع فوق العاده است که تمام آمریکا را در برخواهد گرفت . ژانارد ، همچنین می گوید که گوشی های پیش سفارش شده را قبل از برنامه ی اصلی به مشتریان تحویل خواهند داد. چرا که با گذشت زمان زیاد از ساخت تا استفاده از این گوشی ها ممکن است سبب قفل شدن آنها و عدم تایید هویت گوشی ها بشود .


زمان بندی به این شرح است که در ماه آوریل پیش رو گوشی های پیش سفارش شده و در تابستان آینده ، عرضه ی انبوه این گوشی ، صورت خواهد گرفت .

این یعنی اینکه ، اکثر کسانی که گوشی را با قیمت 1195 دلار پیش خرید کرده اند ؛ هنوز کاملا نمی دانند ؛ مشخصات این گوشی چیست !

مشخصات کمی از این گوشی در ماه های اخیر منتشر شده و برخی دیگر از ویژگی های این گوشی توسط ژانارد ، در پست این شخص در انجمن ؛ مشخص گردیده بهرحال آنچه در زیر گفته می شود ؛ تمام جزئیات این گوشی نیست .

گوشی Hydrogen One دارای پردازشگر Snapdragon 835  است ، دو سیم کارت می خورد و ظرفیت باتری آن 4500 میلی آمپر است . ( برای مقایسه ، توجه کنید که نوت 8 ؛ 3300 میلی آمپر ، باتری دارد ) RED اعلام کرده است که Hydrogen One  دارای صفحه نمایش 5.7 اینچی، با رزولوشن 2560 *  1440 است . این گوشی از   USB-C پشتیبانی می کند واسلات  کارت microSD، نیز در این گوشی تعبیه شده .

سوکت  هدفون یک جک 3.5 میلی متری است  . این گوشی دو دوربین در عقب و یکی در جلو دارد .  برجستگی در این  تلفن هوشمند ، به نظر می رسد که دوربین و صفحه نمایش آن باشد. این صفحه نمایش باید "holographic 4-view content" را نمایش دهد که اساسا تصاویر 3D است که با دید کاربر می تواند تغییر می کند. دوربین های این گوشی قادر به ضبط ویدیو در فرمت های دو بعدی و سه بعدی هستند . که باید ببینیم ، این ویژگی در عمل چگونه است !

تقریبا هیچ کس در حال حاضر این گوشی هوشمند را در عمل مشاهده نکرده است اما خود شرکت از فناوری و تکنولوژی های جالبی در صفحه نمایش و دوربین این گوشی حرف می زند .

ژانارد همچنین می گوید که می توان به این گوشی ؛ وسایل اضافی دیگری نیز متصل نمود. مثلا یک ماژول خاص برای دوربین و یک باتری .  ماژول دوربین قادر به ضبط فیلم RAW در فرمت RED است .  اما Jannard می گوید، که این دوربین تنها ضبط فیلم 2D را پشتیبانی می کند. در حقیقت ماژول های دیگری برای ضبط فیلم های  سه بعدی و 4V  برنامه ریزی شده اند ، نه این ماژول .

این گوشی 1200 دلاری می تواند یک گوشی فوق العاده باشد . گرچه هنوز اظلاعات کامل آن را نمی دانیم ، اما احتمالا این گوشی ، یک انقلاب در زمینه ی فیلم برداری های دو بعدی و سه بعدی خواهد بود .