106 Views
2018 Mar 01technology
img

HMD گوشی هایی با طرح های سرگرم کننده می سازد، مشتریان به این طرح ها جذب می شوند. آیا به یاد می آورید که در چه زمانی گوشی های همراه، ظاهرهای کوچک و متفاوت از هم داشتند؟ HMD قصد دارد به آن زمان برگشته و تلفن های جالب و سرگرم کننده تولید کند. قدم اول این شرکت در این زمینه، در سال گذشته در مراسم MWC با رونمایی از گوشی 8110؛ برداشته شد. 

یکی از چالش های HMD تطابق این گوشی ها با نیازهای مشتریان است. سیستم عامل این گوشی ها اکثر مشتریان را به خود جذب نمی کند و به طبع خواسته های آن ها را تامین نمی کند. 

در هر صورت این نوع گوشی ها می تواند مشتری های خاص خودشان را داشته باشند و به نظر می رسد کسانی که به دنبال زنده کردن خاطرات قدیمی خود هستند بیشتر سمت این گوشی جذب می شوند.

Juho Sarvikas، افسر ارشد محصولات HMD ، در مصاحبه ای در روز سه شنبه گفت: "همه چیز خوب است، من نگران نیستم."

او افزود که مردم همیشه در مورد خرید هر چیزی که به تازگی در بازار منتشر شده ، مانند پرچمدارHMD به نام نوکیا 8 ، مشتاق هستند.  او همچنین گفت که هر گوشی، مشتری و کارایی و " شخصیت " مربوط به خودش را دارد.


تحلیلگر CCS Insight در روز یکشنبه گفت: "در دریایی از گوشی های هوشمند متنوع، کمی شگفت انگیز است که مصرف کنندگان کمی از دیدن گوشی های نوستالژیک هیجان زده شوند.مردم به دنبال یک چیزی متفاوت تر از یک گوشی مستطیلی هستند و دوست دارند طرح های دیگری را نیز امتحان کنند. نوکیا 8110 بیشتر از این که دارای نوآوری باشد؛ عجیب است. اما گوشی 3310 یک حرکت نوآورانه از نوکیا و HMD بود"

مدیر عامل شرکت فلورین سیشه در کنفرانس مطبوعاتی در روز یکشنبه گفت که دو سوم گوشی های فروخته شده در سال گذشته توسط افراد زیر 35 ساله خریداری شده است. این یعنی کسانی که این نوع گوشی را به یاد داشته اند، آنرا خریداری کردند. 

وین لام تحلیلگر IHS Markit بر این باور است که HMD در سال گذشته کمتر از 6 میلیون گوشی نوکیا فروخته است. در حالی که این عدد در مقایسه با 77 میلیون آیفونِ اپل که در سه ماهه آخر سال 2017 عرضه شده است ناچیز است اما این یک شروع قوی برای یک شرکت است که اساسا از ابتدا شروع کرده ! 


HMD

NOKIA

NOKIA 8110

Nokia 3310