21 Views
2018 Mar 19News
img

گوشی های مدولار؛ یا گوشی هایی که قادر به تغییر و انعطاف در وسایل جانبی خود، هستند، این گوشی ها، گوشی های تازه ای نیستند و همواره در طول زمان چنین گوشی هایی وجود داشته اند. این گوشی ها دارای مزیت هایی هستند، مثلا قابلیت های سفارشی سازی این گوشی ها را نمی توان با چیزی عوض کرد! می توانید دوربین هایتان را با افزونه های مخصوص قوی تر کنید و یا زوم آنرا بسیار دقیق کنید. در ادامه به معرفی 7 مورد از این گوشی های می پردازیم:
1. Red Hydrogen
این گوشی حدود 1195 تا 1595 دلار قیمت دارد. صفحه نمایش این گوشی، یک صفحه نمایشholographic چهار بعدی می باشد. این گوشی دارای ماژول های باتری می باشد. این گوشی در سال 2018 ساخته شده است.


2. The Essential Phone
گوشی های Essential ، در اوت 2017 اولین بار روانه ی بازار شدند. علاوه بر طراحی نازک و لوکس آنها، این گوشی می تواند دوربین 360 درجه را روی خود داشته باشد. البته این گوشی ، آنقدر که باید؛ خوب نیست و چنگی به دل نمی زند. تنها دوربین 360 درجه ی بی کیفیت آن، عکس های دور تا دور می گیرند!


3 و 4. Moto Z2 Play و Motorola Moto Z2 Force
به عنوان جانشینان مدل Moto Z در سال 2016، این اولین بار نیست که Lenovo در قالب مدولار؛ گوشی های خود را عرضه می کند. Z2 Force و Z2 Play همچنان پین های مغناطیسی پشتی خود را دارند که به راحتی لوازم جانبی های خاص می توانند به آنها متصل شوند. می توان این گوشی را به یک پروژکتور واقعی تبدیل کرد! یا حتی باتری آنرا تقویت کرد. این گوشی در عرصه ی مدولاریته، موفقیت های خوبی کسب کرده که مدیران این برند را به ساخت گوشی های مشابه، تشویق کرده است.


5. Google Project Ara
در اوایل سال 2016، خلاقیت های گوشی های مدولارِ گوگل که به نام پروژه Ara شناخته می شود، به نظر می رسد که در حال توسعه بود و کارهایی انجام می دادند. اما این پروژه ادامه نیافت و در همان سالها پیشرفت آن متوقف و یا کند شد و تنها عکس های آنرا دیدیم.


6. LG G6
در ماه فوریه سال 2016، LG G5 معرفی شد، که کاربران را قادر می ساخت تا باتری را به صورت غیر متعارفی حذف کنند ! بدنه پایین گوشی؛ همراه با باتری، لوازم جانبی دیگری مانند گیره دوربین و مبدل های صوتی ،به گوشی وصل می شدند.اگر چه طراحی این گوشی، منحصربفرد بود، اما این گوشی نیز با شکست مواجه شد و به بازار راه نیافت.


7. Fairphone 2
اگر چه این شرکت اصلا به اندازه ی موارد قبل، معروف نیست اما این گوشی در سال 2013 دومین پرچم دار برند خود بود. این شرکت بر آگاهی اجتماعی و تولید اخلاقی تاکید دارد، اما آنچه واقعا منحصر به فرد است این است که گوشی باز می شود تا کاربران بتوانند به راحتی قطعات را بصورت جداگانه تعمیر و یا ارتقاء بدهند!


گوشی های ماژول

مدولار

MODULAR