506 Views
2018 Mar 06Newstechnology
img

تا بحال گوشی های زیادی در دنیای فناوری تولید شده اند؛ اما امسال در مراسم MWC شاهد گوشی هایی بودیم که همگی از آیفون ایکس، تقلید کرده بودند و کپی طرح آیفون ایکس را در گوشی های خود بکار برده بودند.  برند هایی هم مثل Noa و Ulefone در صدد این برآمدند که ویژگی FACE ID گوشی های جدید را نیز در مدل های بعدی خود وارد کنند و از بقیه عقب نمانند. 

ایسوس یکی از بزرگترین برند های سازنده ی لوازم الکترونیکی است؛ که بخش زیادی از بازار را تحت سلطه ی خود دارد. در زمینه ی گوشی های موبایل نیز، اخیرا گوشی های تولید شده ی این شرکت قابل رقابت با گوشی های روز دنیا بوده اند و اخیرا Zenfone 5 را نیز دیدیم که بسیار شبیه به آیفون ایکس طراحی شده بود. 


یکی از مدیران ایسوس در توییتر در مورد این کپی برداری از روی آیفون ایکس نوشت: 

" طرح گوشی اپل برای آیفون ایکس؛ متناسب با کارایی آن و سخت افزار و نرم افزار آن طراحی شده است. این کپی برداری در گوشی های اندروید صرفا برای زیبایی گوشی هاست. چه بسا طرح گوشی زنفون 5 کپی برداری از آیفون ایکس نبوده و تنها درصدزیادی به آن شباهت دارد "

ال جی و هوآوی نیز گوشی های G7 و P20 خود را بسیار شبیه به آیفون ایکس طراحی کرده اند، اما بهانه ی آنها چیست؟!

سخن گویان شرکت ال جی می گویند: " شرکت LG قصد دارد تا سه ماه بعد از مراسم MWC از پرچم دار خود به نام G7 رونمایی کند. این که طراحی گوشی ما شبیه به آیفون ایکس می باشد؛ درست است اما اینکه این طرح کاملا کپی برداری شده؛ بسته به نظر مشتریان دارد " 


در سال 2018 بنظر می رسد ما شاهد گوشی های زیادی که این طرح آیفون ایکس را دارند، باشیم. گوشی Oneplus 6 نیز به این گروه پیوسته و از مشاهده ی عکس های آن در میابیم که طرح آن بسیار شبیه به آیفون ایکس می باشد. 

iPhone X

Apple

MWC

zenfone 5

ایسوس