52 Views
2018 Jan 13Newstechnology
img

طرفداران رادیو و موسیقی های آرامش بخش ، از این به بعد می توانند در گوشی سامسونگ رادیو داشته باشند . سامسونگ در گوشی های جدید خود قابلیت دریافت امواج FM را ایجاد خواهد کرد . به گفته NextRadio ؛ سازنده ی برنامه های پشتیبانی از رادیو ؛ این شرکت با سامسونگ توافق کرده اند که با ایجاد بستر های سخت افزاری و نرم افزاری بر روشی گوشی های سامسونگ در کشورهای آمریکا و کانادا ، برای مشتریان سامسونگ در این کشور ها ؛ قابلیت اتصال به رادیو و دریافت امواج FM را محیا کنند .

برنامه ی NextRadio با کمک یک تراشه ی دریافت امواج FM ، در گوشی های هوشمند ، امواج FM را از ایستگاه های رادیوی محلی دریافت و پخش می کند . حتی اگر سخت افزار دریافت امواج FM نیز بر روی گوشی وجود نداشته باشد ، این نرم افزار قادر است این امواج را از طریق بستر اینترنت دریافت و برای کاربر  پخش کند . ( البته با استفاده ی زیاد از باتری و اینترنت ! )

Paul Brenner ، مدیر این شرکت ؛ گفته : " باید سامسونگ را بخاطر این کار ، تحسین کرد چرا که به مشتریان احترام می گذارد . سامسونگ با ایجاد این بستر ، تجربه های جدید و هیجان انگیزی را برای کاربران خود محیا می کند و از همه مهمتر در مواقع اضطراری به کمک کاربران خود می آید "


این خبر پس از فشارهای FCC بر روی شرکت های تولید کننده ی گوشی های هوشمند مبنی بر فعالسازی این قابلیت بر روی گوشی های خود ، منتشر می شود اما خود FCC استدلال می کند که ؛ این شرکت ها نباید از روی اجبار این کار را بکنند و باید اختیاری باشد .

اما عجیب است ؛ هر روز از تکنولوژی های جدید خبری می شنویم ،و اکنون این خبر ما را به یاد محصولاتی مثل Walkman ( واکمن ! ) می اندازد .

Pai ؛ رئیس FCC می گوید : " اکثر گوشی های فروخته شده در ایالات متحده دارای بستر سخت افزاری دریافت FM هستند اما درصد کمی از آنها این قابلیت را فعال می کنند "

اما به گفته ی یکی از تحلیلگران تکنولوژی : " مشکل شرکت های تولید کننده ی تلفن همراه این است که انگیزه ای برای این کار ندارند ( فعال کردن بستر دریافت امواج FM ) . مثل این می ماند که بجای استفاده از Music Player ها ؛ رادیو را پیشنهاد بدهند ! "

در همین حال آیفون 7 و آیفون 8 ؛ حتی سخت افزار دریافت امواج FM را بر روی خود ندارند . ( اما روی آیفون های قدیمی تر وجود دارد )


در حقیقت منتقدان می گویند که شرکت های تولید کننده ی گوشی های هوشمند نمی خواهند با عرضه ی رادیو ؛ سرویس های پخش موسیقی خود را به چالش بکشند .


امواج FM

موج FM

FM

سامسونگ

رادیو

Radio

Samsung

NextRadio