89 Views
2018 Apr 19technology
img

غول تکنولوژی اولین نسخه بتا ابزاری را طراحی کرده است تا کار را برای برنامه نویسان اندروید، اپل و سیستم عامل جدید Fuchsia گوگل آسان تر کند. در واقع گوگل قصد تقویت ابزاری را دارد که به برنامه نویسان کمک کند پل بین گوشی های اندروید و آیفون را بهم متصل کنند.


مسلما نوشتن نرم افزاری که مطابق ظاهر هر دو سیستم عامل iOS اپل و اندروید گوگل باشد، سخت است. و این یکی از دلایلی است که توسعه دهندگان اغلب تیم های جداگانه ای برای ایجاد دو نسخه از یک محصول مشابه استخدام می کنند. گوگل تصمیم دارد با ابزاری به نام Flutter این موضوع را پایان دهد تا به برنامه ها نگاهی بومی در هر حوزه تلفن همراه بدهد و همچنین در عین حال بتوانند برای هر سیستم عاملی کاملا متفاوت باشند. در ادامه با بررسی بیشتر ابزار Flutter گوگل همراه نت نوشت باشید.

این غول جستجو اعلام کرد اولین نسخه بتا Flutter را امروز در کنگره جهانی موبایل به نمایش می گذارد. به روز رسانی های جدید باید هر چهار هفته یا بیشتر طول بکشد، بنابراین گوگل و کسانی که به پروژه منبع باز کمک می کنند، نسخه نهایی که همان نسخه ۱٫۰ می باشد – هر چند هنوز برنامه ریزی نشده – به زودی منتشر خواهند کرد.

Flutter می تواند به موجی از اپ های با ظاهر تازه در دورانی که بسیاری از نرم افزار های تلفن همراه از شباهت cookie-cutter رنج می برند، کمک کند. اکثر برنامه ها امروزه از اجزای بومی مانند دکمه ها و جعبه های متن استفاده می کنند که برای مطابقت با نرم افزار اصلی اپل یا گوگل طراحی شده اند. ویجت رابط Flutter می تواند این ظاهر را دنبال کند اما همچنین می تواند شامل تمام تفاوت های موجود در پلت فرم ها مانند اسکرول، navigation، آیکون ها و فونت ها برای ارائه عملکرد کامل بومی در iOS و اندروید باشد.

گوگل می گوید: “هویت نام تجاری و سفارشی سازی طراحی مناسب اپ در حال حاضر اهمیت بیشتری نسبت به پیوستن به زیبایی شناسی طراحی پلت فرم سنتی دارد.” به عنوان مثال، طرح های یک اپ، اغلب به فونت های سفارشی، رنگ ها، شکل ها، حرکت ها و موارد دیگر به منظور واضح بودن هویت نام تجاری خود، نیاز دارد.”

رابط اپ های سفارشی

مقام مسئول این ابزار می گوید: طراحی اپ هایی مانند Snapchat، Hulu، Netflix، Uber و PayPal نشان می دهند که برخی از توسعه دهندگان حتی قبل از Flutter نیز سعی به از بین بردن رابط برنامه های سنتی داشته اند.

وی همچنین می گوید: “ما معتقدیم توسعه دهندگان و برند ها واقعا از چارچوب Flutter برای به دست آوردن کنترل بر رابط کاربری خود و به وضوح هویت نام تجاری خود در میان دستگاه ها استفاده می کنند.”

گوگل در حال حاضر برای ساخت اپ AdWords خود از ابزار Flutter استفاده کرده است و همچنین اپ موسیقی همیلتون یکی دیگر از اپ های برجسته در این حوزه است. اپ های Flutter از زبان برنامه نویسی Dart گوگل استفاده می کنند، اما می توانند به نرم افزار موجود در زبان های رایج تر مانند جاوا در مورد اندروید و Swift یا Objective-C در مورد iOS متصل شوند.

البته گوگل می گوید، برای هر کسی که تجربه برنامه نویسی با زبان های اصلی مانند جاوا اوراکل، جاوا اسکریپت وب، Apple Swift، ActionScript Adobe و C # مایکروسافت را دارد، یادگیری Dart آسان می باشد.

سلام، FUCHSIA

موضوع جالب دیگری که پیرامون Flutter وجود دارد این است که آن هسته Fuchsia می باشد. Fuchsia سیستم عامل جدید گوگل است که فعلا در حال ساخت می باشد و هنوز در مراحل اولیه توسعه قرار دارد. وقتی Flutter بالغ گردد و برنامه نویسان بیشتری جذب آن شوند، مسیر می تواند برای Fuchsia هموارتر گردد.

به همین دلیل است که توسعه دهندگان برنامه قادر خواهند بود به آسانی یک نسخه Fuchsia از نرم افزار خود را در کنار هر کدام از نسخه های دیگر که در حال ساخت هستند، تولید کنند. همانطور که می دانیم بزرگترین چالش برای سیستم عامل های جدید جذب توده بزرگی از نرم افزارها است، بنابراین این موضوع می تواند واقعا مهم باشد.

اما باید بدانید در حال حاضر، فروش Flutter گوگل به مزایای کوتاه مدتی مانند تیم توسعه دهنده یکپارچه، تست سریع نرم افزار، گزینه های انعطاف پذیر و عملکرد بالا در هنگام اجرای برنامه، بستگی دارد.

گوگل

تلفن‌های هوشمند