68 Views
2017 Dec 04technology
img

گوگل با پرداخت مبلغ قرارداد1.1میلیارد دلار، کمک بزرگی به وضعیت فعلی HTC می‌کند. پیش از این HTC اعلام کرده بود که در ۳ ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۷ در وضعیت نامناسب مالی به سر می‌برد. از طرفی، گوگل هم با تصاحب نیروهای متخصص حوزه‌ی ساخت تلفن‌های هوشمند می‌تواند بیش از پیش روی سخت‌افزار محصولات آینده‌ی خود تمرکز کند.

البته شنیدن مهاجرت نیروهای متخصص HTC به گوگل نباید چندان برای هواداران برند اچ‌تی‌سی نگران‌کننده باشد، چراکه هنوز نیروهای لازم برای بخش طراحی و ساخت محصولات هوشمند این شرکت مشغول به کار هستند و این شرکت تایوانی می‌تواند با هوشمندی تمام و استفاده از منابع مالی جدید به دست آمده، رشد خوبی را در آینده تجربه کند.

پیتر شِن (Peter Shen) مسئول بخش مالی شرکت HTC گفت که پس از اتمام قرارداد با گوگل، 2000 نیرو برای بخش طراحی و توسعه خواهد گرفت. این خبر می‌تواند به معنی گرفتن افراد متخصص و بامهارت جدید به جای نیروهای قدیمی باشد

این دومین بار است که گوگل با یک تولید کننده گوشی هوشمند یک خرید بزرگ را انجام داده است. شش سال پیش، در تاریخ ۱۵ اگوست ۲۰۱۱ یا ۲۷ مرداد ماه سال ۱۳۹۰ شرکت گوگل اعلام کرد که مبلغ ۱۲٫۵ میلیارد دلار به موتورولا پرداخت کرده و مالکیت «موتورولا موبیلیتی» را در اختیار خود قرار داده است.

موتورولا یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های چندملیتی آمریکایی در زمینهٔ ساخت سخت‌افزار، ریزپردازنده، تلفن همراه و سایر وسایل ارتباطی بود که در ژانویه ۲۰۱۱ بدلیل ورشکستگی به دو شرکت «موتورولا سلوشنز» و «موتورولا موبیلیتی» تقسیم شد.

گوگل در ۲۹ ژانویه ۲۰۱۴ رسماً اعلام کرد کمپانی موتورولا را با قیمت ۲٫۹۱ میلیارد دلار به شرکت لنوو فروخت. طبق این معامله، تمامی تکنولوژی‌های موتورولا به لنوو واگذار شده است. لازم است ذکر شود که گوگل، مالکیت خود روی پتنت‌ها را حفظ کرده است و فقط مجوز استفاده شراکتی از بعضی از آن‌ها را به لنوو داده است

در حال حاضر اوسترلو  به گوگل آمده است. اوسترلو کار خود را در سال ۲۰۰۷ در شرکت موتورولا آغاز کرد. او معاون ارشد بخش محصول و بازاریابی بود. او دو سال را در لندن گذراند و روی طراحی و مدیریت محصول اسکایپ کار کرد. پس از این در سال ۲۰۱۲ دوباره به موتورولا و در واقع به گوگل رفت چون آن زمان گوگل این شرکت را خریداری کرده بود. دو سال بعد زمانی که گوگل موتورولا را به لنوو فروخت اوسترلو به عنوان رییس این شرکت مشغول به کار شد

اوسترلو قرار است مدیریت دستگاه‌های نکسوس گوگل و دستگاه‌هایی چون Chromecast ،OnHub ،ATAP و Project Ara را به‌عهده بگیرد

گوگل به‌دنبال این است تا امسال خودش، بدون کمک سایر شرکت‌ها، یک گوشی هوشمند طراحی و عرضه کند.او می خواهد این محصول جدید را از ابتدا تا انتها خودش طراحی کند و البته وظیفه‌ی ساخت‌اش را هم خودش برعهده بگیرد.

شرگت گوگل لحظاتی پیش دو گوشی «پیکسل ۲» (Pixel 2) و «پیکسل ۲ اکس‌ال» (Pixel 2 XL) را معرفی کرد. این دو تلفن همراه هوشمند توسط دو شرکت ال‌جی و HTC ساخته شده‌اند و هر کدام ویژگی‌های خاص خودشان را دارند.

همانطور که انتظار داشتیم، گوشی Pixel 2 تفاوت ظاهری با مدل قبلی ندارد و پیشرفت ظاهری روی Pixel 2 XL صورت گرفته است.