96 Views
2017 Dec 30Newstechnology
img

آیا زمان رونمایی از تبلت گوگل را به یاد می آورید ؟ زمانی که این تبلت رونمایی شد ، از آن بعنوان یک دستگاه ، " هوشمند " نام بردند ، اما در حقیقت دستگاهی بود که سخت افزار و نرم افزار آن ، با هم خوب کار نمی کردند . کما اینکه اکنون دیگر نمی توانید آنرا از فروشگاه آنلاین Google بخرید .
بیانیه ی گوگل در مورد بازنشتگی Pixel C را می بینیم :
" همانطور که معمول است ، بعد از چند سال از تولید یک دستگاه ، تولید آن دستگاه متوقف می شود و ما این کار را با Pixel C کرده ایم . آنرا بازنشسته کردیم و دیگر تولید نمی کنیم . با این حال ما خود را به پشتیبانی نرم افزاری و سخت افزاری از آن متعهد می دانیم ، از جمله آپدیت کردن آن به نسخه ی 8 اندروید ؛ تا کاربران بتوانند به بهترین وجه از دستگاه خود ، استفاده کنند . همچنین ما اخیرا به فکر تولید Google Pixelbook افتاده ایم . دستگاهی که ترکیبی از بهترین قطعات لپتاپ و تبلت می باشد و مناسب کسانی است که به دنبال یک دستگاه همه کاره هستند "
Pixel C در واقع یک آزمایش برای شرکت گوگل بود . گوگل قصد داشت آزمایش کند که این نسخه از اندروید آیا می تواند بر روی پردازشگر موجود در پیکسل C کار کند یا خیر. گوگل قصد داشت با مثبت بودن این آزمایش ، پلتفرم پیکسل C را در تبلت های بعد خود پیاده کند ؛ اما این آزمایش نتایج مثبتی را در بر نداشت ! البته تبلت های اندرویدی زیادی در بازار وجود دارند ، ولی هیچکدام به محبوبیت و پرفروشی iPad ها نیستند .


اخیرا پیکسل C یکی از ویژگی هایی که کاربر در یک تبلت استاندارد توقع داشت را ( ویژگی چند وظیفه سازی صفحه نمایش ) محیا کرده بود اما زمان آن دیر بود . چرا که برنامه های اندرویدی در قالب تبلت ، بطور مناسب کار نمی کردند .
اما خروج پیکسل C از بازار ، بسیار بی سر و صدا اتفاق افتاد ! در حالی که می بینیم تمام آدرس سایت های ختم شده به Google Pixel C اکنون به Pixelbook ختم می شوند . تبلت های گوگل با برنامه ی Chromebook می توانند برنامه های اندروید را در حالت پنجره ای مشاهده کنند . یعنی چیزی شبیه به ویندوز . تبلت پیکسل C ، برای یک کاربر معمولی ، یک تبلت مناسب و ارزان بود ؛ اما بهرحال از تولید خارج شد . باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا گوگل با کسب این گونه تجربه ها ، تبلت های خوبی را به بازار روانه می کند .

Google

Google Pixel C

Android Tablets

اندروید

تبلت

گوگل پیکسل