85 Views
2018 Mar 09Newstechnology
img

گوگل قدم جدیدی برای اطمینان از این برداشته است که این شرکت تنها شرکتی نباشد که بتواند از فناوری خود برای سرعت بخشیدن به لود شدن صفحات وب در گوشی های هوشمند استفاده کند.

بدون شک تکنولوژی AMP گوگل باعث می شود صفحات وب با سرعت بیشتری در دستگاه های تلفن همراه بارگذاری شوند. در حال حاضر این شرکت در حال تلاش برای خلاص شدن از نقاط ضعف این فناوری است تا بتواند آن را به استانداردهای معمول برساند تا سایر شرکت ها نیز بتوانند از این تکنولوژی بهره ببرند.گوگل تکنولوژی AMP را برای سرعت بخشیدن به بارگذاری وبسایت هایی که در گوشی ها به کندی به نمایش در می آیند طراحی کرده است. در واقع این تکنولوژی در پاسخ به تکنولوژی "Walled Garden" که توسط اپل و فیس بوک برای تسریع عملکرد وب سایت ها در گوشی های تلفن همراه مورد استفاده قرار می گیرد، راه اندازی شده است.

تکنولوژی AMP سریع است و گوگل از آن برای نمایش محتویات مقالاتی که اغلب در نتایج جستجوی گوگل برجسته هستند استفاده می کند. اما به نظر می رسد که این تکنولوژی تبدیل به یک Walled Garden دیگر شده است که از تکنولوژی وب غیر استاندارد استفاده کرده و در دامنه گوگل جریان دارد و به جای اینکه آدرس مطالب را مرتبط با ناشر اصلی مطلب به نمایش بگذارد آن را در لینک های گوگلی به نمایش می گذارد. این مساله باعث انتقادات و شکایات زیادی از این تکنولوژی شده است.

با این حال، گوگل در روز پنج شنبه اعلام کرد که تلاش می کند تا در صورتی که وب سایت هایی که در AMP نیستند، از مزایای این تکنولوژی بهره ببرند، آنها را نیز به اندازه سایر وب سایت ها برجسته نماید. این امر از طریق تلاش برای استاندارد سازی فناوری AMP به عنوان بخشی از کل شبکه وب، و نه تنها خود گوگل، امکان پذیر است.مدیر بخش AMP در روز پنج شنبه گفت: ما از آنچه که از AMP آموخته ایم برای استاندارد سازی این تکنولوژی بهره می بریم تا بدین طریق بارگذاری فوری محتواهای وب غیر AMP را نیز ممکن سازیم.

این حرکت یک توسعه مهم برای وب به عنوان یک محیط باز و بیطرف برای اطلاعات و برنامه ها است. Walled Garden به این معنی است که هنرمندان، کارفرمایان، نویسندگان، سایت های خبری و هر کس دیگری که می خواهد در وب حرفی بزند وابسته به شرکت های بزرگ وب است. این شرکت ها ممکن است در آینده از آن حوزه خاص خارج شوند و یا اولویت های خود را تغییر دهند. اما یک «وب باز» به این معنی است که هر کسی که بخواهد حرفی در وب بزند بدون نیاز به شرکت های بزرگ می تواند خودش مستقلا حرفش را بزند.


گوگل

amp

موبایل

وب