75 Views
2018 Mar 29News
img

دادگاه تجدیدنظر فدرال آمریکا یک مورد پرونده مربوط به توسعه سیستم عامل تلفن همراه اندروید را بازبینی کرد. طبق گزارش بلومبرگ در روز سه شنبه دادگاه تجدیدنظر فدرال پرونده حق تکثیر چند میلیارد دلاری را که تا سال 2010 برگزار شده بود دوباره به اجرا در آورده است. دادگاه در این پرونده گوگل را به استفاده بی از حد و غیرمنصفانه از نرم افزار جاوا اوراکل Oracle's Java در زمانی که سیستم عامل اندروید برای تلفن های همراه ایجاد شد، متهم کرد.

بررسی این پرونده در سال 2016 به مدت یک سال متوقف شد تا اینکه اخیرا از سر گرفته شد.  اکنون قاضی ایالات متحده در سانفرانسیسکو تعیین خواهد کرد که گوگل چه مقدار خسارت باید پرداخت کند. اوراکل قبلا 8.8 میلیارد دلار خسارت از گوگل دریافت کرده بود. Dorian Daley، معاون اجرایی شرکت اوراکل و مشاور عمومی شرکت، در بیانیه ای گفت: "نظر فدرال، اصول اساسی حقوق کپی رایت را حفظ می کند و نشان می دهد که گوگل قوانین را نقض کرده است." "این تصمیم سازندگان و مصرف کنندگان را از سوء استفاده غیر قانونی از حقوق آنها محافظت می کند."

اکنون سیستم عامل اندروید در 9 تلفن همراه از هر 10 تلفن همراه هوشمند در جهان اجرامی شود. این سیستم عامل حتی از به کار گیری در تلفن های همراه هم فراتر رفته و در بیش از 2 میلیارد دستگاه در جهان اجرا می شود از جمله تلویزیون ها و ساعت های هوشمند و ...

گوگل

اوراکل

حق تکثیر