238 Views
2018 Jan 08Newstechnology
img

هنوز تا شروع رسمی نمایشگاه CES 2018 زمان زیادی باقی مانده است، اما هر روز خبرهای جدیدی در مورد دستاوردهای غول های تکنولوژی به گوش می رسد. اینطور که از اخبار این روزها می توان فهمید شرکت گوگل که در سالهای گذشته در این جشنواره بی سر و صدا بوده است امسال قرار است غوغایی به پا کند. 

شب گذشته گوگل در اقدامی بزرگ و خبرساز تبلیغات گسترده ای با عبارت «Hey Google» را پخش کرده است که احتمالا مربوط به ارتقای قابل توجه دستیار گوگل در سال جدید است.ما حدس می زنیم که این عبارت تبلیغاتی ارتباط زیادی با Google Home، Google Home Mini و Google Home Max ندارد. در عوض، به نظر می رسد این حرکت در واقع شروع یک مبارزه نفسگیر با دستیار صوتی الکسای آمازون باشد که در سال های گذشته در CES سر و صدای زیادی به پا کرده است. الکسا سال گذشته به طور کامل CES را تحت سلطه خود قرار داده بود.

در سال گذشته گوگل سعی کرد تغییرات زیادی برای بهبود دستیار مجازی گوگل ایجاد کند و متخصصان انتظار دارند خبرهای خیلی خوبی در این مورد در راه باشد. گوگل نه تنها یک غرفه بزرگ را در محوطه نمایشگاه CES در اختیار گرفته است بلکه تبلیغات «Hey Google» را نیز به صورت گسترده ای بر روی مونوریل و همچنین بیلبوردهای مختلف در سراسر شهر لاس وگاس پخش کرده است. گوگل همچنین چیزی شبیه یک دستگاه غول پیکر تبلیغاتی را در ورودی اصلی مرکز کنوانسیون قرار داده است. در جلوی غرفه اصلی شرکت در محوطه پارکینگ نیز دو صفحه نمایش ویدئویی غول پیکر نصب شده است.در طول سالها، ما افتتاحیه های پر سر و صدای بیشماری از نمایشگاه CES را دیده ایم، اما این افتتاحیه ها هرگز به اندازه ای که شرکت ها توقع داشتند مورد توجه قرار نگرفتند. گوگل به وضوح امیدوار است که این روند را از بین ببرد و در افتتاحیه سال جاری کیفیت دستیار مجازی گوگل را پس از به روز رسانی های جدیدش برای همگان اثبات کند.


hey google

Google

CES

گوگل

دستیار گوگل

نمایشگاه