59 Views
2018 Jan 08technology
img

یخچال هوشمند جدید ThinQ ال جی دارای یک صفحه نمایش لمسی 29 اینچی و سیستم عامل webOS است. سامسونگ قبلا یخچال هایی با صفحه نمایش لمسی ساخته است. اما ال جی یخچال جدیدی ساخته که درب آن به نظر شفاف هستند و داخل یخچال را به شما نشان می دهد. امسال در جشنواره CES 2018، این دو ایده در نهایت در یخچال فریزر InstaView ThinQ جدید ال جی قرار گرفته است که دارای یک صفحه نمایش لمسی 29 اینچی است که با دو بار ضربه زدن به آن داخل یخچال را نشان می دهد.

ال جی در واقع دو سال پیش این موضوع را مورد آزمایش قرار داد، یخچال هوشمندی با نام InstaView Door-in-Do را معرفی کرد که نسخه کامل ویندوز 10 را اجرا کرد اما مشخص نیست که این شرکت تا به حال نسخه ویندوز را عرضه کرده است یا خیر. این یخچال جدید از صفحه نمایش لمسی برای مدیریت مواد غذایی داخل خود با استفاده از نرم افزار webOS ال جی و الکسا آمازون استفاده می کند که به شما اجازه می دهد تا برچسب غذایی مجازی و تاریخ انقضا برای مواد غذایی خود داشته باشید و یادآورهای خودکارکه آیا همه چیز در حال اجرا است یا خیر. همچنین یک دوربین پانوراما با ابعاد بزرگ در داخل یخچال وجود دارد که به شما اجازه می دهد تا یخچال خود را از راه دور ببینید و مثلا مشاهده کنید که آیا شیر در یخچال شما وجود دارد.

متاسفانه، تنها تصویری که ال جی از این یخچال جدید به نمایش گذاشت، یک عکس با وضوح پایین در صفحه یوتیوب این شرکت است، اما به نظر می رسد که شما قادر به استفاده از صفحه نمایش برای دیدن داخل یخچال هستید زمانی که با دو بار ضربه زدن در حالت نیمه شفاف قرار می گیرد.

ال جی در سال 2018 این موضوع را نیز مطرح می کند که چگونه تمام وسایل آشپزخانه ThinQ ال جی می توانند با همدیگر صحبت کنند تا وظایف آشپزخانه را راحت تر کنند. این گونه که یخچال ThinQ ال جی می تواند با اجاق EasyClean شما صحبت کند و به شما کمک می کند دستورالعمل های گام به گام از دستور غذا را از یخچال خود بدست آورید. سپس، اجاق EasyClean ال جی می تواند ماشین ظرفشویی QuadWash را در مورد نوع وعده غذایی که شما با آن پخته اید مطلع سازد، بنابراین می تواند یک چرخه شستشوی مناسب برای ماشین ظرفشویی را انتخاب کند.


البته، این همه نیاز به صرف هزاران دلار به ازای هر دستگاه در آشپزخانه شما دارد و البته ال جی هنوز همه این ها را در حد یک ادعا معرفی کرده است. اما این می تواند یک چشم انداز فوق العاده از تکنولوژی لوازم خانگی در سال 2018 باشد. هنوز هیچ قیمت یا تاریخ انتشاری برای یخچال InstaView ThinQ یا سایر لوازم جدید ال جی اعلام نشده است.


ال جی

یخچال هوشمند

thinQ