45 Views
2018 Jan 20Newstechnology
img

جیمیل با حدود 1.2 میلیارد کاربر فعال در هر ماه، یکی از محبوب ترین سرویس های ایمیل در سراسر جهان به شمار می رود. برای بسیاری از این کاربران، این حساب جیمیل، ایمیل اصلی آن ها (و اغلب تنها ایمیل آنها) است و این حساب به ده ها یا حتی صدها حساب آنلاین مهم این کاربران مرتبط است.

حساب فیس بوک، بانکداری آنلاین، حساب های ثبت شده در فروشگاه های آنلاین و غیره همگی به حساب جیمیل افراد مرتبط هستند. با این حال از هر 10 کاربر جیمیل تنها یک نفرشان از یکی از بهترین روش های دفاعی جیمیل که برای مقابله با هکرها طراحی شده است، استفاده می کند. این روش دفاعی را «اعتبار دو مرحله ای» یا 2SV می نامند که قابلیت هک جیمیل برای هکر ها را بسیار دشوار می کند.

در اینجا روش استفاده و فعال سازی این سد امنیتی را برای شما توضیح می دهیم. زمانی که شما 2SV را در Gmail فعال می کنید، دیگر نمی توانید فقط با آدرس ایمیل و رمز عبور خود وارد حساب جیمیل شوید. جیمیل برای شما یک کد خاص یکبار مصرف می فرستد. گوگل می تواند این کد را در یک پیام متنی به شما بفرستد، یا با شما تماس بگیرد و کد را برای شما بخواند یا می توانید از برنامه Google Authenticator برای دریافت ایمن کد فعال سازی در تلفن همراه یا تبلت خود استفاده کنید.حتی اگر یک هکر از طریق حمله هکری فیشینگ به پسورد جیمیل شما دست یابد باز هم برای اینکه بتواند وارد حساب جیمیل شما شود بایستی تلفن همراه یا تبلت شما را بدزدد تا بتواند به برنامه Google Authenticator که در آن نصب کرده اید دسترسی پیدا کند و یا اینکه سیمکارت شما را به سرقت ببرد تا بتواند به تماس ها و پیامک های شما دسترسی پیدا کند. هکر غیر از این راه های غیرعادی و تقریبا غیرممکن راه دیگری برای نفوذ به جیمیل شما نخواهد داشت.

فعال کردن «اعتبار دو مرحله ای» یکی از بهترین روشهایی است که میتوانید از جیمیل خودتان محافظت کنید. تنظیم این ویژگی فوق العاده آسان است و فقط یک یا دو دقیقه طول می کشد. گوگل حتی این قابلیت را به طور مرحله به مرحله و دقیق برای شما شرح می دهد.

پس چرا بیشتر مردم این کار را انجام نمی دهند؟ خیلی ها می گویند به خاطر سختی تنظیم این قابلیت از خیر انجام دادن آن گذشته اند. برخی ها نگران مسائل مربوط به حریم خصوصی بالقوه خودشان هستند. با این حال، در سال 2018، دیگر دلیلی وجود ندارد که شما از این ترفند استفاده نکنید.

شما حتما هر روزه در مورد نفوذ به حساب های آنلاین و هک حساب های کاربری خبرهای جدیدی را می شنوید که شما را نگران امنیتتان در فضای مجازی می کند. چه باید بکنیم تا قربانی این حملات نشویم؟ یکی از ساده ترین راه ها فعال کردن «اعتبار دو مرحله ای» است.


gmail

جیمیل

اعتبار دو مرحله ای

امنیت

هک