78 Views
img

آیا عادت های خوب و بد در زمینه تکنولوژی را می شناسید؟ لازم نیست دنبالشان بگردید. ما لیستی از آنها را برای شما در این پست آورده ایم. 


1. ردیاب تناسب اندام را به دست خود ببندید

یک ردیاب تناسب اندام می تواند به شما کمک کند تا بیشتر ورزش کنید. مشکل این است که این ابزارهای هوشمند در عرض چند ماه پس از خریدشان از مچ دست به کشوی کمد منتقل می شوند. برای جلوگیری از این اتفاق، ما چندین راه مختلف را به شما پیشنهاد می دهیم: داده های ورزشی خود را در نمودارها و جداول تنظیم کنید، دستاوردهای خود را به صورت عمومی در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید، با دوستانتان به رقابت بپردازید.

2. از اطلاعات خودتان بکاپ بگیرید

همه ما می دانیم که باید از داده های خود بکاپ بگیریم، اما بسیاری از ما تا زمانی که خیلی دیر نشده است به فکر آن نمی افتیم. منتظر نمانید تا گوشی شما درون آب بیافتد و دوباره روشن نشود، زمان آن رسیده است که از اطلاعات مهمتان در دستگاه های مختلفتان نسخه پشتیبان تهیه کنید

3. از عکس های خود بیشتر استفاده کنید

ما به طور مداوم در حال عکس گرفتن هستیم، اما اغلب این عکس ها را در آرشیو گوشی هایمان انبار می کنیم. بهتر است در سال 2018 به تماشای تصاویر قدیمیتان بپردازید. Google Photos و Apple Photos ابزارهایی برای کمک به جمع آوری بهترین تصاویر و کلیپ های ویدئویی کاربران هستند که به عنوان آلبوم عکس های دیجیتال برای حفظ خاطرات ویژه شما عمل می کنند.


4. مهارت جدیدی را یاد بگیرید

یک مهارت جدید را برای سال نو انتخاب کنید تا یادش بگیرید. با کمک ویدیوهای رایگان یوتیوب می توانید گیتار را یاد بگیرید و یا با برنامه های اختصاصی یک زبان را در تلفن خودتان آموزش ببینید. آموزش های رایگان دیگری نیز وجود دارند که به شما آموزش می دهند تا برنامه بنویسید، تصاویر را ویرایش کنید، مهارت های آشپزی خود را بهبود ببخشید، و اطلاعات بیشتری را در مورد دنیای طبیعیت کسب کنید.

5. نظرات مفید بنویسید

سعی کنید در سال 2018، با نوشتن نظرات ها و ریویوهای بیشتر به دیگران کمک کنید: رستوران پنج ستاره مورد علاقه خود را در Google Maps علامت گذاری کنید، یک کسب و کار را در Yelp ارزیابی کنید یا گجت جدیدی که به تازگی از آمازون خریده اید را به دیگران معرفی کنید.

6. گجتهای قدیمی خود را پاک کنید

شما می توانید با روش های مختلفی به گوشیتان روح تازه ای بدمید. مثلا برنامه ها و گجت های جدیدی مثل یک دوربین امنیت خانگی یا رادیوی مجهز به زنگ هشدار بر روی تلفنتان نصب کنید. اگر شما مایل به خلاص شدن از شر گوشی قدیمیتان هستید، آن را در سطل زباله نیندازید. اول ببینید اگر سازنده گوشی شما یک برنامه بازیافتی را انجام می دهد از آن استفاده کنید (مانند اپل و سامسونگ). و حتما یادتان باشد قبل از اینکه گوشیتان را عوض کنید، ابتدا همه فایل های موجود بر روی آن را پاک کنید.


7. در رسانه های اجتماعی بهتر رفتار کنید

در سال 2018 سعی کنید مقداری وجهه مثبت و سازندگی به تعاملات اجتماعیتان تزریق کنید. به جای اینکه به دنبال مبارزه و جدال باشید، سعی کنید فردی را بیابید که وی را به خاطر رفتار مناسب و دستاوردهایش تشویق کنید یا به وی تبریک بگویید.

8. امنیت خود را جدی بگیرید

در 12 ماه گذشته امنیت فناوری وضعیت خوبی نداشته است. الان که سال جدید را شروع می کنید، بهتر از قبل از زندگی دیجیتال خودتان محافظت کنید.

9. تکنولوژی های جدید را امتحان کنید

ما معمولا دوست داریم به آنچه که می شناسیم بچسبیم زیرا با آنها آشناتر هستیم، اما تکنولوژی جدید می تواند ذهن شما را باز کند. در سال 2018، به فکر تغییر سیستم عامل از iOS به اندروید (یا بالعکس)، آزمایش لینوکس در رایانه قدیمیتان، یا حتی راه اندازی پروژه Raspberry Pi باشید. هر یک از این کارها شما را از منطقه راحتی فناوری شما بیرون خواهد آورد، که به طور بالقوه یک دنیای جدید دیجیتال را پیش رویتان قرار خواهد داد.

10. زندگی دیجیتالیتان را پاکسازی کنید

سال 2018 را با پاک سازی زندگی دیجیتالیتان شروع کنید. برنامه های بلااستفاده تلفن و لپ تاپ خودتان را پاک کنید، ایمیل های قدیمی را حذف کنید، حافظه دستگاه های خود را آزاد کنید. این پاک سازی ها باعث می شود که دستگاه های شما به راحتی اجرا شوند.


11. شروع به نوشتن کنید

رویای نوشتن بسیار ساده تر از آن است که در واقعیت کاغذ و قلم را برداشته و کلمات را در کنار یکدیگر بچینید. در سال جدید، در سرویس هایی مانند Medium، WordPress یا Blogger ثبت نام کنید و شروع به اشتراک گذاری دلنوشته های خود با جهان کنید. اگر فکر می کنید رمان بعدی بزرگ دنیا در داخل ذهن شما قرار گرفته است، پس یکی از این برنامه ها می تواند به شما کمک کند تا کلمات را به صورت مناسب در کنار یکدیگر مرتب کنید.

12. زمان استفاده از گوشی و لپ تاپ را کاهش دهید

همانطور که ما عاشق تکنولوژی هستیم، تکنولوژی هم می تواند ساعت های زیادی از زمان ما را ببلعد. در این سال سعی کنید تعادل بهتری بین استفاده از تکنولوژی و صرف وقت در دنیای واقعی برای خودتان ایجاد کنید. در هنگام اوقات فراغت، به جای مرور فیس بوک، به پیاده روی بروید. لپ تاپ و گوشی خود را وقت شام در اتاق دیگری بگذارید.


fitness tracker

2018

تکنولوژی

عادت

ترک عادت

تغییر در سال نو

سال جدید