185 Views
2018 Jan 22Newstechnology
img

اخیرا و در مقاله های زیادی ، ویژگی ها و مشخصات زیادی را در مورد Samsung Galaxy S9 شنیده و خوانده ایم . تمام این ویژگی ها شایعه و حدس هایی هستند که برخی قوی تر و برخی محتمل تر هستند . در مراسم CES در هفته های قبل ، تکنولوژی های جالبی را در تمام زمینه ها دیدیم . این تکنولوژی ها قطعا در گوشی های هوشمند نسل جدید ، بکار گرفته می شوند .ما حدس می زنیم که برخی از این ویژگی ها در گوشی Samsung Galaxy S9  دیده شوند . در ادامه به 6 مورد از این ویژگی ها اشاره می کنیم :
1 - حسگر اثر انگشت در زیر صفحه
گوشی هوشمند ِ بی نام و نشان منتشر شده از شرکت چینی  Vivo اولین بار است که چنین تکنولوژی تازه ای را ابداع کرده ، حسگر اثر انگشت این گوشی در زیر صفحه نمایش تعبیه شده و با قرار دادن انگشت روی صفحه نمایش ، می توانیم قفل گوشی خود را باز کنیم . نام شرکت مبتکر این تکنولوژی Synaptics است . پیشبینی می شد که iPhone X ، با این تکنولوژی عرضه شود ، اما نشد ! پس احتمال وجود آن در Samsung Galaxy S9 ، قوت می گیرد .
این تکنولوژی به سازندگان کمک می کنند که گوشی های تمام صفحه ای طراحی کنند که هیچ جایی برای حسگر اثر انگشت لازم نداشته باشد و پشت گوشی ها نیز تنها آرم شرکت و دوربین باشد. این همان مشکل Galaxy S8 است ، در این گوشی حسگر اثر انگشت در پشت گوشی به خوبی تعبیه نشده ، اگر این فناوری درآن استفاده می شد ، خبری از این مشکل هم نبود .


2 - صفحه نمایش انعطاف پذیر

محصول LG Display 65 inch Rollable OLED TV ؛ را در نظر بگیرید . آیا یک گوشی می تواند چنین باشد ؟!
در این تلویزیون ، بعد از تماشا ، می توانید آنرا تا کنید یا همانند یک کاغذ رول شده ؛ گوشه ای از خانه قرار بدهید . صفحه نمایش قابل انعطاف و خم شدن ، سالها آرزوی تولید کنندگان تلفن همراه بوده که شرکت های زیادی در بخش تحقیق و توسعه خود روزها روی این پروژه وقت گذاشته اند . با این حال سامسونگ برای عرضه ی این تکنولوژی در گوشی های خود وعده ی سال 2018 را داده بود و ما نیز امیدواریم در Samsung Galaxy S9 آنرا ببینیم . ( و نیز امیدواریم چیزی بهتر از آنچه در Axon M بود ، ببینیم! )
3 - DeX dock وجود دارد ؟!

DeX dock یک قابلیت برای این است که شما بتوانید همان کاری را که بوسیله کابل HDMI می کنید ، با گوشی خود نیز انجام بدهید و صفحه نمایش گوشی خود را بزرگ کنید . اما شرکت بازی سازی Razor ، با تکیه بر این مفهوم ،  Razer Project Linda را راه اندازی کرده که با تجهیزات خاص خود ، می تواند بازی های روی گوشی را روی یک LED بزرگ ، قابل اجرا کند .
تلاش بر روی پیاده سازی این فابلیت روی گوشی ها به سال 2011 بر می گردد ! زمانی که ایسوس شانس خود را برای عرضه ی این فناوری امتحان کرد . اما آن زمان موفقیت زیادی نصیب ایسوس نشد . اکنون انتظار می رود ، سامسونگ در گوشی آینده ی خود ؛ این قابلیت را برای مشتریان ، فراهم کند .
4 - شارژ کردن گوشی های دیگر

در مراسم CES ، برند گم نام Cat ؛ گوشی خود را به نام Cat S41 ، با 5000 میلی آمپر ظرفیت باتری عرضه کرد . این گوشی قادر بود بعنوان پاوربانک بقیه ی گوشی ها را نیز شارژ کند . این گوشی USB-C نداشت ! پس نمی توانست عملیات انتقال شارژ را به خوبی انجام بدهد . مشتریان زیادی بخاطر کم بودن انتقال شارژ توسط این گوشی ، چشم خود را بر روی نوآوری آن بستند . اما اگر عضو جدید خانواده سامسونگ  ، دارای چنین ویژگی منحصر بفردی باشد ....
5 - لنز دوربین عکاسی دارای یک درپوش است
در دو نوع از لپتاپ های لنوو ، چنین چیزی را دیده ایم . یک درپوش فیزیکی که با پایین کشیدن آن دوربین غیرفعال می شود . شاید بخاهید لنز دوربین شما همیشه تمیز باشد ، یا اگر گوشی تان زمین می خورد ، خیالتان از دوربین آن راحت باشد .در این صورت  این درپوش ، می تواند بسیار مفید باشد .


6 - وجود سنسور های کنترل کننده تغذیه و سلامت کاربر
شرکت L'Oreal ، سنسوری را طراحی کرد که با نصب آن روی ناخن انگشت ، میزان تششعات UV مضر را در اطراف خود ، می فهمیدیم .
موتورلا یک افزونه Moto Mod را روی گوشی هایش نصب کرد که ویژگی های حیاتی بدنی انسان را مثل ضربان قلب، دمای بدن و فشار خون ، اندازه گیری می کرد .
و یک شرکت به نام Osram یک تراشه LED را ساخت که می تواند گوشی شما را به یک اسکنر تبدیل کند که مواد شیمیایی و مواد غذایی و دارویی را شناخته و توضیح بدهد .
این ها همه تکنولوژی ها مشابهی هستند که قبلا عرضه شده اند . گوشی های پیشرفته سامسونگ در حال حاضر میزان ضربان قلب شما را اندازه گیری می کنند، اما گسترش این فعالیت ها به موضوعات مرتبط با سلامت مانند گرمازدگی ؛ بسیاری از افراد را جذب می کند ... پس سامسونگ در گوشی آینده خود احتمالا چنین سنسوری را دارد .

 

سامسونگ

Samsung Galaxy S9

Samsung

CES

MWC

گلکسی

Galaxy S9