11161 Views
2018 Jan 01Newstechnology
img

سال 2017 سالی تاریک برای صنعت تکنولوژی بود، که با گجتها و ارتقاء های قابل پیش بینی و کاهش های چشمگیر سرعت پیشرفت تکنولوژی همراه بود. در سال آینده چه اتفاقات هیجان انگیزی خواهد افتاد؟ در اینجا چند پیش بینی ما برای سال آینده را مشاهده می کنید. 


1. واقعیت افزوده در جیب شما

واقعیت مجازی در حال گسترش در سطح جهان است. اما اتصال هدست برای مشاهده بازی در حال انجام و یا فیلم های 360 درجه، که بسیاری از ماها امیدوار بودیم تجربه کنیم هنوز به دستمان نرسیده است. در سال 2018، بسیاری از تکنولوژی های مشابه، می توانند با استفاده از یک دستگاه هوشمند که در حال حاضر همه ما از آن استفاده می کنیم (تلفن هوشمند!)، به واقعیت بپیوندند.

واقعیت افزوده تصاویر دیجیتال را به دنیای واقعی، که از طریق دوربین گوشی شما قابل مشاهده است، اضافه می کند. امروزه گوشی های هوشمند از فناوری قدرتمند AR بهره مند هستند، بنابراین هر کسی که یک گوشی سریع داشته باشد می تواند آن را امتحان کند. به عنوان مثال، با برنامه ARKit اپل، برنامه های iOS می توانند یک اتاق را طراحی کرده و از روشنایی تغییرپذیر استفاده کنند تا اشیاء خود را بهتر با یک صحنه ترکیب کنند.

ما هنوز در انتظار برنامه های انقلابی بزرگ هستیم، اما AR می تواند در سال آینده تغییرات قابل توجهی در انجام خرید و یا گرفتن سلفی ایجاد کند.


2. روبات ها در خیابان

امسال در نهایت این ربات ها به خیابان ها می آیند. البته نه به این خاطر که بخواهند علیه انسانهایی که آنها را خلق کرده اند شورش کنند (حداقل فعلا نه).

تعدادی از شرکت ها روبات هایی را طراحی کرده اند که می توانند در سالن هتل ها و بیمارستان ها تردد کرده و در مراکز تجاری به دنبال مجرمین بگردند، یا فقط بسته ها را تحویل دهند. این ربات ها ترکیبی از GPS، سنسورها و دوربین ها هستند که برای حرکت در جهان بدون کمک گرفتن از اپراتور انسانی از این تکنولوژی ها استفاده می کنند.

آنها در حال حاضر با واکنشهای مختلفی رو به رو هستند. یک روبات امنیتی که توسط SPCA SF به کار گرفته شده بود تا بی خانمان ها را از اطراف املاک شرکت دور کند، توسط مردم محلی خشمگین مورد حمله قرار گرفته است.


3. خانه های هوشمند که به غریبه ها اجازه ورود می دهند

وقتی شما خانه نیستید، این مساله مانع این نمی شود که شرکتهای تکنولوژی نتوانند سفارش شام و یا بسته های خرید شما را تحویل دهند. آمازون این مساله را در سال 2017 با طراحی یک قفل هوشمند که امکان تحویل بسته ها از طرف افراد غریبه را برای شما فراهم می کند برطرف کرده است. در سال آینده خبرهای خوبی از خدمات تحویل و فن آوری های خانه هوشمند خواهید شنید.


4. صدا gizmo

تب الکسا به سرعت در حال گسترش است و بسیاری از قدرتهای دنیای تکنولوژی را مجبور کرده که بر روی توسعه دستیارهای صوتی خود بیش از پیش کار کنند. این دستیارهای صوتی از سخنرانان هوشمند فراتر رفته اند و امروزه در همه جا یافت می شوند.

در سال 2018، شرکت هایی نظیر آمازون و گوگل در حال مبارزه هستند تا شما را به یک اکوسیستم صوتی متصل کنند. پس از اینکه گوگل بارها آمازون را از استفاده از یوتیوب در نمایش اکو منع کرد، آمازون در نهایت کوتاه آمده و به سخت افزار گوگل متعهد شده و با شرایط آن موافقت کرد. انتظار می رود در سال آینده نامهای دیگری در دنیای دستیارهای صوتی شنیده شوند. قبلا شما فقط اسم الکسا، سیری، کورتانا یا دستیار گوگل را می شنیدید.


5. صورتحساب اینترنت شما تغییر خواهد کرد

شما در حال حاضر به صورت ماهانه هزینه ای برای اتصال به اینترنت پرداخت می کنید. برخی از شرکت ها قیمت های مختلفی برای اتصالات سریع تر یا کندتر دارند، اما محدودیتی بر دسترسی شما به بخش های مختلف اعمال نمی کنند.

لغو اخیر قوانین خنثی سازی شبکه FCC، فرصت جدیدی را در اختیار ارائه دهندگان خدمات اینترنتی برای آزمایش ساختارهای مختلف قیمت گذاری قرار داده است. در حالت تئوری شما ممکن است هر ماه هزینه بیشتری برای Netflix و Amazon Prime Video یا شبکه های اجتماعی بپردازید. هر گونه تغییری با شروع کوچکی همراه خواهد بود تا شرکت ها واکنش مشتریان را آزمایش کنند و ببینند که آیا آنها به سمت رقبای شرکت میروند یا نه.


6. ارتقاء عملکرد دوربین ها

تا امروز اکثر ارتقاءهای دوربین های گوشی های هوشمند بر بهبود واقعی دوربین متمرکز بوده است (مانند افزایش تعداد پیکسل یا یک بزرگتر کردن حسگر). اکنون شرکت هایی مانند گوگل در حال تلاش برای ارتقای فرایند عکاسی به سطح بعدی هستند. گوشی هوشمند Pixel 2 قادر به تشخیص مرز تصویر مورد نظر و جداسازی آن از پس زمینه است که در نتیجه تمرکز دوربین بر بخش اصلی تصویر خواهد بود. شرکت گوگل اخیرا چند برنامه عکاسی کوچک را منتشر کرده است. منتظر پیشرفت های بزرگ در دوربین های نسل آینده باشید که باعث می شود عکسهایی که در نور کم می گیرید نویز کمتری داشته باشند. قرار است قابلیت های سرگرم کننده جدیدی در این حوزه به بازار بیاید.


technology

2018

تکنولوژی

پیشرفت

فناوری