106 Views
2018 Jan 13technology
img

AMD در حال به روزرسانی سخت افزارهای Spectre برای رفع آسیب پذیری های CPU است . پاسخ اولیه AMD به نقص های CPU و Meltdown و Specter مشخص شده است که "خطر باربر تقریبا صفر برای پردازنده های AMD وجود دارد." این خطر صفر به معنای اثر صفر نیست. مارک پاپامستر، معاون ارشد فن آوری AMD می گوید: "ما گام های رو به جلو را از طریق ترکیبی از به روز رسانی های میکروکد های پردازنده و پچ های سیستم عامل تعریف کرده ایم که برای مشتریان و شرکای AMD برای کاهش بیشتر تهدیدات در دسترس قرار می گیرند."

AMD در حال حاضر به روزرسانی های سیستم عامل را برای پردازنده های Ryzen و EPYC در دسترس قرار می دهد و این شرکت در حال برنامه ریزی برای به روز رسانی پردازنده های قدیمی تر در طول هفته های آینده است. این به روز رسانی ها برای بهبود فعالیت سازندگان کامپیوتر ارائه خواهد شد و به باعث تامین اطمینان بیشتر برای مشتریان می شود. AMD هنوز نگفته است که آیا از به کارگیری این به روز رسانی های پردازنده، تأثیراتی در عملکرد دستگاه ها به وجود خواهد آمد یا خیر و اینکه آیا سرور هایی که از پردازنده های EPYC استفاده می کنند تا حد زیادی تحت تأثیر این بروزرسانی ها قرار می گیرند یا خیر.


AMD موفق شده است از نقص های Meltdown و Spectre چشم پوشی کند، به این دلیل که پردازنده های این شرکت آسیب پذیر نیستند. هرچند Spectre Type 2، یازندگان را با روزرسانی های نرم افزاری ارتقا میدهد. اینتل قصد دارد تا تا تاریخ 15 ژانویه 90 درصد پردازنده های خود را که در پنج سال گذشته تولید شده اند پوشش دهد و اکنون AMD نسخه های سخت افزار خود را منتشر می کند. ما هنوز منتظر هستیم که آیا اپل به روز رسانی های پردازنده خود را برای دستگاه های Mac و iOS انجام دهد یا خیر، و وضعیت اندروید به دلیل طیف وسیعی از سازندگان گوشی و نسخه های پردازنده، حتی پیچیده تر می شود.

AMD همچنین نشان می دهد که طراحی GPU Radeon این شرکت توسط Meltdown یا Spectre تحت تاثیر قرار نمی گیرد، به این دلیل که این پردازنده های گرافیکی از اجرای احتمالاتی استفاده نمی کنند و به این ترتیب حساس به این تهدید نیستند. AMD می گوید قصد دارد اظهارات بیشتری در صورت ادامه روز رسانی های امنیتی برای پردازنده های خود را ارائه دهد.

CPU

AMD

Meltdown