1024 Views
2017 Dec 19technology
img

Black  Berry چیست؟

شرکت RIM یک کمپانی سازنده ی تجهیزات بی سیم کانادایی است. شرکت ریم با عرضه نسلی از دیوایس های موبایل که با نام بلک بری ( Blackberry ) شهرت یافتند ، رشد بسیار خوبی را تجربه کرد که منجر به فروش بیش از ۵۰ میلیون دستگاه ( در حدود سی مدل ) طی ده سال ( تا آخر سال ۲۰۰۸ میلادی ) شد . البته سیاست تجاری خاص شرکت ریم هم در پیشرفت آن بی تاثیر نیست که بیشتر دستگاه های خود را با سفارش و مارک اپراتورهای بزرگی همچون Verison ، Sprint و AT&T به بازار عرضه می کند و تعداد دستگاه های آنلاک شده ی فابریک آن کم است .بزرگ ترین بازار دستگاه های بلک بری ، بازار ایالات متحده اس.

بلک‎بری Privبه عنوان اولین گوشی هوشمند شرکت بلک‎بری که از سیستم عامل اندروید پشتیبانی می‎کند، هنگام معرفی بسیار خبر ساز شد. اما حالاAlex Thurber (مدیر عامل بخش (Mobility Solutions)در بیانیه‌ای اعلام کرد که گوشی هوشمند بلک‎بری Priv دیگر به‌روزرسانی هیچ کدام از نسخه‌های اوریو و نوگت اندروید را دریافت نخوهد کرد.

مهمترین دلیل برای انتخاب یک بلک بری آنست که یک دستگاه برای دیتا و صوت پیش رویتان قرار دارد. تصور اینکه میتوانید از ایمیل دریافتی، یک صفحه وب را باز کنید، در عین حال از یک شماره تلفن روی صفحه وب اقدام به شماره گیری و تماس تلفنی کنید و از آدرس بوک ایمیل بفرستید. میتواند جالب باشد.بلک بری انواع دستگاهها را برای افراد، شرکتهای تجاری کوچک و متوسط، شرکتهای دولتی و بزرگ عرضه مینماید.

حتی قبل از اینکه بلک‌بری بخواهد گوشی‌های هوشمند خود را به اندروید مجهز کند، پلتفرم اختصاصی خود با نام ‌BlackBerry 10 را در اختیار داشته اما این پلتفرم هیچوقت به توسعه یافتگی اندروید نرسید.

جان چن، مدیر عامل بلک‌بری، گفت که سیستم عامل بلک‌بری ۱۰.۳ بروزرسانی‌های امنیتی و بهبود‌هایی مربوط به مسائل حریم شخصی را دریافت خواهد کرد تا برای دستگاه‌های سازمانی از همیشه بهینه‌تر باشد. اما بلک بری دستگاه‌های اندرویدی دیگری نیز تولید خواهد کرد.

مدیر ارشد محصولات آسیای بلک‌بری در مورد آینده پلتفرم گوشی‌های بلک‌بری می گوید:

دستگاه Priv نشانه‌ای از انتقال ما به اکوسیستم اندروید است. ما مدت زمانی را صرف امن کردن اندروید کرده‌ایم و در آینده قصد نداریم دو پلتفرم برای گوشی‌های هوشمند داشته باشیم. اما در حال حاضر ما بلک‌بری ۱۰ و اندروید را به عنوان پلتفرم گوشی‌های هوشمند خود در نظر گرفته‌ایم، با این حال آینده واقعا با اندروید است.

یکی از شیک‌ترین، لوکس‌ترین و بهترین گوشی‌ها در بین تولیدات بلک‌بری گوشی «بلک بری پاسپورت» (BlackBerry Passport) است. این گوشی در الگوی طراحی عجیبی که تاکنون کمتر نمونه‌ی مشابه‌اش دیده شده روانه بازار شد. در نگاه اول متوجه متفاوت بسیار زیاد بلک‌بری پاسپورت با سایر گوشی‌های هوشمند خواهید شد . حداقل می‌توان ادعا کرد پاسپورت موبایلی متفاوت حداقل از نظر طراحی ظاهری با هر آنچه تاکنون دیده‌اید است. بلک‌بری با تولید پاسپورت می‌خواهد تا هویت خود را دوباره به دست آورد

از آن‌جایی که دو سال از فروش اولین گوشی بلک‌بری ۱۰ می‌گذرد، منطقی است که این شرکت بخواهد خدمات خود را برای این پلتفرم متوقف کند. سایت Blackberry travel و تماس تصویری PlayBook اولین سرویس‌هایی خواهند بود که پیش از سایرین به ترتیب در فوریه و مارس ۲۰۱۸ متوقف خواهند شد.

اما تعطیلی بزرگ مربوط است به اپ استور جهانی بلک‌بری که در تاریخ ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۹ به وقوع خواهد پیوست. این یعنی دستگاه‌هایی مانند پاسپورت و کلاسیک راهی برای دانلود اپلیکیشن نخواهند داشت. با این حساب شمارش معکوس برای طرفداران این گوشی‌ها آغاز شده است و با پایان این زمان، راهی به جز عزیمت به سمت اندروید یا آی‌اواس وجود نخواهد داشت

Black Berry چیست؟

Black Berry