83 Views
2018 Mar 18technology
img
در حال حاضر بازاری برای فروش دامنه‌های بیت کوین , پول‌های دیجیتال و بلاکچین وجود دارد. به‌عنوان‌مثال دامنه‌ای به نام Tokens.com در فوریه 500000 دلار فروخته شد . Cryptoworld.com در ژانویه به قیمت 195000 دلار فروخته شد . Eth.com در پایان 2017 حدود 2 میلیون دلار فروخته شد .   Blockchain.usبرای فروش 3.45 میلیون می‌خواهد و Ethereum.com برای فروش 10 میلیون درخواست کرده است . در این جو دامنه‌ای مانند Crypto.com احتمالاً میلیون‌ها دلار ارزش دارد اما Matt Blaze که از سال 1993 مالک آن است قصد فروش آن را ندارد .
 Blaze استاد دانشگاه پنسیلوانیا و یک محقق پول دیجیتال است که با مفهوم "مدیریت اعتماد" که چارچوب مهمی برای مدل‌سازی سندیت و اعتبار طرفین در امنیت اطلاعات است , اعتبار کسب کرده است .  او اخیراً به‌شدت درگیر تحقیق در مورد امنیت سایبری دستگاه‌های رأی‌گیری است .
Niko Younts دامنه BitcoinWallet.com را در سال 2014 به قیمت 250000 دلار فروخت و در حال حاضر دارای مجموعه‌ای بیش از 1000 دامنه مرتبط با پول دیجیتال است . او می‌گوید واژه " Crypto " از دیدگاه بازاریابی و برای رهبران صنعت بسیار قدرتمند است .
مدیر سابق Crypto Domains  ادعا می‌کند coingeek.com را به Calvin Ayre  میلیاردر و علاقه‌مند به پول دیجیتال فروخته است که آن را حدود 5 تا 10 میلیون دلار قیمت‌گذاری کرده‌اند . رون جکسون، سردبیر مجله Domain Name در ایمیلی گفت ""Crypto.com جذاب است زیرا فضایی را  تعیین می‌کند که میلیاردها دلار در آن همراه با رشد سالیانه ردوبدل می‌شود من فکر می‌کنم که این دامنه 5 تا 10 میلیون دلار ارزش دارد.
واژه  " crypto " در دامنه Blaze به پول دیجیتال اشاره می‌کند که کلمه اختصاری انجمن امنیت اطلاعات است ولی مردم فکر می‌کنند استفاده از واژه " crypto " به بیت کوین و دیگر پول‌های دیجیتال اشاره می‌کند که به خاطر رواج این پول‌ها در سالهای گذشته است و اینکه این پول‌ها اغلب برای معاملات مخفیانه مورداستفاده قرار می‌گیرند .
Blaze در رابطه با عدم فروش دامنه‌اش می‌گوید که او کوته‌فکر است و مستحق این حوزه نیست زیرا در پی کسب سود از طریق پول‌های مجازی نیست .
اوایل این ماه Blaze  اعلام کرد که سایت او برای فروش یا ارائه خدمات در رابطه با پول مجازی نیست بلکه برای بررسی پول‌های مجازی , کامپیوتر و امنیت شبکه و تحقیقات سیاسی تکنولوژی است . او اخطار داد که بسیاری از پول‌های مجازی در معرض کلاه‌برداری هستند و گفت من به‌شدت توصیه می‌کنم که از آن‌ها برای سرمایه‌گذاری استفاده نکنید.


پول مجازی

دامنه پول مجازی

بیت کوین

بلاکچین