82 Views
img

Dell XPS 27 All-in-One، رایانه ای فوق العاده اما گران قیمت

Dell XPS 27 All-in-One کامپیوتری بسیار شیک، با پردازنده ای سریع و با کیفیت عالی است که تنها عیب آن قیمت بسیاری بالای آن است.

بسیاری از تولید کنندگان کامپیوترهای خانگی سعی می کنند به تقلید از موفقیت iMac، به تولید رایانه های جدید بپردازند اما به مراتب تلاش کمتری برای ایجاد سیستم عاملی به قدرتمندی ویندوز به خرج داده اند. اما Dell XPS 27 All-in-One، با این قبیل محصولات فرقهای اساسی دارد.


بررسی Dell XPS 27 All-in-One

 طراحی:

با داشتن نمایشگری 27 اینچی، سیستم XPS 27 یک سیستم نسبتا تحسین کننده است که همه توجهات را به خود جلب می کند. شش عدد اسپیکر در جلوی دستگاه وجود دارد که در چارچوب سیاه و سفید براق قرار گرفته اند، این ویژگی توانایی های صوتی این کامپیوتر را برجسته می نماید و نشان می دهد که این یک کامپیوتر معمولی دیگر نیست.

علاوه بر این، این دستگاه پایه زیبایی دارد. این پایه به شما اجازه می دهد که صفحه نمایش را در تقریبا در هر موقعیتی که بخواهید قرار دهید. نشستن در راحتترین حالت در مقابل XPS 27 به آسانی امکان پذیر است بنابراین هنگامی که می خواهید از صفحه نمایش لمسی، استفاده کنید به راحتی می توانید زاویه مناسب خودتان را تنظیم کنید.

عیب کوچکی که این انعطاف پذیری دارد این است که وزن آن بسیار زیاد است و وزن کامپیوتر را به 17.3 کیلوگرم رسانده است.

دل توانسته است پورت USB3، خروجی صوتی 3.5 میلی متری و خواننده کارت SD را در کنار XPS 27 جایی که دسترسی به آنها برای کاربر راحت باشد قرار دهد. برای هر کابلی که بایستی به طور دائمی به XPS 27 متصل شود، مجموعه ای از پورت های مختلف در پشت دستگاه وجود دارد.

چهار عدد پورت USB3، دو عدد پورت Thunderbolt 3، خروجی های HDMI و DisplayPort و پورت Gigabit Ethernet در این دستگاه تعبیه شده است (همچنین یک پورت 802.11ac Wi-Fi built-in نیز وجود دارد). متاسفانه ورودی های ویدئویی در دستگاه وجود ندارد تا بتوان از صفحه نمایش XPS 27 برای دستگاه های دیگر نیز استفاده کرد.صفحه کلید و ماوس :

صفحه کلید و ماوس بی سیم Premiere در جعبه قرار دارند که هر دو می توانند به سه کامپیوتر مختلف متصل شوند. صفحه کلید و ماوس سوئیچ های انتخابی دارند که به شما اجازه می دهند که کدام را به صورت انتخابی کنترل کنید.

صفحه کلید فوق العاده است که کلیدهای آن بازخورد بسیار مناسبی دارند. ماوس کمی سنتی تر است، اما هم برای افراد راست دست و هم برای افراد چپ دست طراحی شده است و تمام دکمه هایی را که ممکن است بخواهید را دارد (کلیک چپ و راست، یک چرخ اسکرول و دکمه های برگشت و جلو).


صفحه نمایش:

این کامپیوتر یک صفحه نمایش 4K (3،840 × 2،160) دارد. بررسی ما نشان داده است که صفحه نمایش در خارج از جعبه و در حداکثر روشنایی (حدود 386 cd/m2)، قادر به تولید 99.3٪ از رنگهای sRGB و 96.2٪ از رنگ های Adobe RGB است. امتیاز Delta E نیز که 0.74 است نشان می دهد که این صفحه نمایش رنگ ها را با دقت نمایش می دهد.

دل همچنین دارای نرم افزار کالیبراسیون مخصوص به خود است که با کالیبراتور X-Rite i1DisplayPro کار می کند. وقتی این نرم افزار را اجرا می کنیم متوجه می شویم که پوشش رنگ به 100٪ sRGB و 99.8٪ Adobe RGB افزایش می یابد، در عین حال Delta E تا 0.7 افزایش می یابد. پانل IPS مورد استفاده در این صفحه نمایش با وجود کنتراست عالی 1، 148:1، فوق العاده است، و همه چیز بر روی صفحه نمایش خیلی پازیتیو به نظر می رسد.


کیفیت صدا :

اسپیکرهای این کامپیوتر به همان خوبی که به نظر می آیند صدای بسیار خوبی هم به شما ارائه می دهند. شما چهار عدد فول درایور و دو عدد توییتر در جلوی دستگاه می بینید که به همراه دو عدد رادیاتور منفعل برای ایجاد باس در این بخش تعبیه شده است. پخش موسیقی به قدری خوب و با کیفیت است که شما قطعا به اسپیکرهای خارجی برای این کامپیوتر نیاز ندارید.


عملکرد :

این کامپیوتر با پردازنده چهار هسته ای CABI Intel Core i7-7700 عرضه می شود. با توجه به اینکه اختلاف عملکرد کمی بین این دستگاه و مدل قبلی آن وجود دارد، اما مدل قبلی را در بررسی ها تاثیر ندادیم. این پردازنده در آزمون ویرایش تصویر نمره 139، در آزمون ویرایش ویدیو نمره 144 و در آزمون چند وظیفه ای نمره 135 را به دست آورد. نمره کلی XPS 27 معادل 138 بود. کارت گرافیک AMD Radeon RX 470 در این دستگاه تعبیه شده است.


نتیجه گیری نهایی :

اگر قابلیت استفاده برای انجام بازیها را کنار بگذاریم، در صورتی که شما یک دستگاه قدرتمند و انعطاف پذیر با صفحه نمایشی درخشان بخواهید، XPS 27 All-in-One انتخاب مناسبی است. با این وجود، این مدل قیمت بالایی دارد (حدود 2699 پوند).

اگر شما صفحه نمایش لمسی نمی خواهید و می توانید با یک دیسک ترکیبی مکانیکی (با حافظه 32 گیگابایت) زندگی کنید و همچنین پردازنده Core i5 برایتان جذابیتی ندارد، در نتیجه می توانید مدل ارزان تر 1799 پوندی را بخرید.


Dell XPS 27 All-in-One

Dell

صفحه لمسی

کامپیوتر خانگی