623 Views
2018 Jan 23car
img

امروز در نمایشگاه لس آنجلس، خودروی بومی  FXE که یک خودروی سوپر اسپرت هیبرید موتور وسط با دودمانی شگفت انگیز است، رونمایی شد. این خودروی دو سرنشین فوق العاده جذاب، دارای یک موتور 6.2 لیتری 8 سیلندر است که با یک محور چرخ جلو الکتریکی که قدرت خود را از یک باتری یون لیتیوم 10 کیلووات ساعت به دست می آورد تکمیل می گردد. مجموع توان تولیدی این سیستم  1،150 اسب بخار است و گشتاوری برابر با 1،136 پوند پا را تولید می کند.
گروه آریا می گوید که مجموعه موتور به کار گرفته شده، نیروی محرکه کافی را برای این خودروی اسپرت کربن کامپوزیتی فراهم می کند، بنابراین این خودرو می تواند در عرض 3.1 ثانیه به سرعت 60 مایل در ساعت برسد، که با توجه به  توان قابل ملاحظه FXE و وزن مناسب 3،450 پوند، اندکی محافظه کارانه به نظر می رسد.

اگر شنیدن نام گروه آریا، باعث می شود بلافاصله در ذهن شما چیزی جرقه بزند، احتمالا به این  خاطر است که این شرکت نسخه ساده و قدرتمندتری از این خودرو را در نمایشگاه لس آنجلس سال گذشته نیز معرفی کرده بود. "Fast Eddy" سال گذشته، بسیاری از ویژگی های FXE ، از جمله چراغ های جلو مشابه، سپرهای جذاب و ورودی های هوای جانبی بسیار بزرگ را دارا بود.


با این حال، FXE با کاپوت تهاجمی و نمای جلویی، محفظه های مشبک جانبی ورود هوا، تورفتگی سقفی و باله عقبی برجسته، این بازی را به نفع خود پیش برده است. علاوه براین، Fast Eddy  با وزنی کمتر از 2900 پوند، دارای سیستم الکتریکی ضعیف تری بود که توان 650 اسب بخار را توسط موتور 8 سیلندر کوچک LT4 اقتباس شده از شورلت تولید می نمود اما FXE، 500 اسب بخار توان اضافی را برای ایجاد توازن با وزن بیشتر خود فراهم می کند. در سال های اخیر، ما شاهد تلاش های فراوان شرکت های ناشناخته ای هستیم که به دنبال ایجاد تحولی عظیم در دنیای ابرخودروها هستند. در این راستا  Aria Group ، تصمیم ندارد "بیش از 400 واحد" FXE را تولید کند که هدف چندان بلندپروازانه ای نیست.


شاید شنیدن تاریخچه گروه آریا نیز برای شما خالی از لطف نباشد. آریا گروپ همان شرکتی است که اجزای بدنه فیبرو کربنی بی نظیری را برای ماشین های رویایی پورشه 911 می ساخت. علاوه بر این بیش از 20 سال است که این شرکت در زمینه  توسعه پروژه های ویژه ای برای صنعت خودرو، هوافضا و فیلم های ساخته شده در این زمینه فعالیت دارد. کارهای این کمپانی بسیار متنوع هستند و این گروه در ساخت بدنه خودروهایی نظیر Kia GT4 Stinger، Halo Warthog و حتی ترن لاس وگاس نیز مشارکت داشته اند. هنوز مشخص نیست که آیا این سوپراسپرت آمریکایی الکتریکی موتور وسط  می تواند خریداران را به سوی خود جلب کند یا خیر؟ البته این موضوع، تا حد زیادی به قیمت این ابرخودرو بستگی دارد، که متأسفانه هنوز اعلام نشده است.

Fast Eddy

FXE