112 Views
2018 Mar 16Newstechnology
img

بزرگترین شبکه اجتماعی جهان (فیس بوک) روز پنج شنبه اعلام کرد که تصمیم دارد نسخه Lite این پلتفرم را برای افرادی که در کشورهای در حال توسعه با اینترنت محدود از این شبکه اجتماعی استفاده می کنند عرضه نماید.

فیس بوک نسخه اندروید این اپلیکیشن را در روز جمعه منتشر می کند. این شرکت هنوز در مورد تاریخ انتشار نسخه IOS این اپلیکیشن چیزی نگفته است.

فیس بوک در بیانیه ای اعلام کرد: ما به منظور کمک به همه مردم برای داشتن یک تجربه عالی در فیس بوک، بدون در نظر گرفتن کشوری که در آن زندگی می کنند و یا پهنای باندی که در اختیارشان است، این نسخه از برنامه فیس بوک را ارائه می کنیم. ما در بسیاری از کشورها فیس بوک Lite را به عنوان یک برنامه مستقل و بومی عرضه نموده ایم که ویژگی های جالبی از جمله خوراک خبری، به روز رسانی استاتوس، اعلان ها و یکپارچه سازی دوربین/عکس، را در خود جای داده است.اگر چه نسخه Lite این پلتفرم در ابتدا فقط برای افرادی که اینترنت ضعیفی دارند، ایجاد شده بود، اما افرادی که اینترنت کاملا مناسبی دارند نیز ممکن است به استفاده از آن علاقمند باشند. این برنامه فضای کمتری را بر روی گوشی هوشمند شما اشغال می کند و به نحوی طراحی شده است تا مصرف داده کمتری داشته باشد.

این اولین باری نیست که فیس بوک تلاش کرده است نسخه های ساده تری از اپلیکیشن خود را در دسترس کاربرانش قرار دهد. طی ده سال گذشته، فیس بوک نسخه هایی از وب سایت خود را با عناوین Facebook Zero و Facebook Lite معرفی نموده است. همچنین این شرکت به دولت های مختلف پیشنهاد داده است تا از طریق برنامه ای موسوم به "مبانی رایگان"، اینترنت رایگان را در اختیار مردم قرار دهد که در برخی مواقع دولت ها با آن مخالفت کرده اند.

این شرکت همچنین تیم هایی را برای کاهش ترافیک داده برنامه خود اختصاص داده است.

شاید چشمگیر ترین تلاش این شرکت زمانی بود که فیس بوک در سال 2014 به کاربرانش گفت یک برنامه جداگانه به نام مسنجر را دانلود کنند تا بتوانند از طریق آن مستقیما به یکدیگر پیام بدهند. سپس این عملکرد را از برنامه اصلی خود حذف کرد. شرکت قول سرعت بیشتر و عملکرد بهتر را به کاربرانش داد، هر چند برخی از مردم از شرکت انتقاد کردند که آنها را مجبور کرده است برنامه دیگری را دانلود کنند.


فیس بوک

lite

facebook lite