63 Views
2017 Dec 01technology
img

سیستم جدید ورود به حساب های گوگل

گوگل اخیرا سیستم ایمنی برای ورود به حساب ها طراحی کرده است؛ که مورد استقبال سیاستمداران، دیپلمات ها و روزنامه نگاران واقع شده است.امنیت تجارت دیجیتالی و بین المللی امروزه اهمیت بالایی پیدا کرده است، اکثر شرکت ها برای اینکه امنیت اطلاعاتی شرکت؛به خطر نیافتد؛ تلاش می کنند از کارمندان مورد اطمینان و با تجربه استفاده کنند.با این حال گوگل از اضافه کردن مجموعه ای از ویژگی هایی خبر می دهد که باعث بالا رفتن امنیت حساب ها می شود.

در روز سه شنبه ی هفته ی قبل، گوگل اعلام کرد که یک تنظیم امنیتی پیشرفته برای حساب های Google اضافه کرده است،که کار هکرها را نسبت به گذشته بسیار سخت تر کرده است.با انتخاب این حالت ،حساب فوق العاده امن برای کاربران به وجود می آید، این حالت برای افرادی که با خطر جاسوسی مواجه هستند و همچنین سیاستمداران و مقامات دولتی؛ فعالان، و روزنامه نگاران و...بسیار کاربردی است.

به همین ترتیب، این یک سیستم قاطع و بی قید و شرط است که برای تقویت هر یک از ضعف های احتمالی که هکرها می توانند برای از بین بردن حساب کاربری خود استفاده کنند، طراحی شده است.اسکنرهای گوگل از فرآیند فشرده تری برای تجزیه و تحلیل اسناد واطلاعات ورودی؛استفاده خواهد کرد.اگرشما گذرواژه خود را فراموش کنید برای بازیابی گذرواژه ی تان؛باید مراحل بیشتروسخت تری را سپری کنید.

Joseph Lorenzo Hall مهندس ارشد قسمت فناوری می گوید:این اساسا یک روش بسیار قدرتمند برای قفل کردن یک حساب است." "این امنیت برای همه ی کاربران؛حتی برای افرادی که صرفا یک حساب عادی دارندهم؛لحاظ شده است."با این وجود گوگل به کاربران توصیه می کند که برای وارد کردن اطلاعت حساب خود از صفحه کلید مجازی و یا از کیبردهای محافظت شده ی امنیتی استفاده کنند.

از این به بعد هر کاربر برای ورود به حساب خود؛باید علاوه برگذرواژه ی اصلی؛رمز موقتی را وارد کند.این رمز موقت بر روی تلفن همراه کاربر پیامک(sms) می شود.گوگل جزئیات دقیقی از نحوه ی کار این سیستم امنیتی را بیان نکرده استHall. می گوید:کاربران برای استفاده از این حالت فوق العاده باید آن را فعال کنند.کافی است برای فعال سازی؛در صفحه ی اصلی بروی گزینه ی فعال سازی کلیک نمایید.

از آن جایی که پیشگیری بهتر از درمان است! پس همین الان به حساب خود بروید و حالت امنیتی را فعال کنید!
#امنیت#هکر#Gmail