97 Views
2018 Mar 06Newstechnology
img

گوگل روز گذشته از نسخه جدید برنامه خود برای سیستم عامل iOS رونمایی کرده است که در آن تغییراتی نسبت به نسخه قبلی ایجاد شده است. تغییرات جدید برای این هدف ایجاد شده اند تا به کاربران اجازه دهند اطلاعات iMessage و برنامه گوگل را به طور مؤثرتری کشف و اشتراک گذاری نمایند.

برای کسانی که برای اولین بار از این برنامه استفاد می کنند باید بگوییم که برنامه Google در iOS اکنون از یک اکستنشن iMessage پشتیبانی می کند که به کاربران امکان جستجو و به اشتراک گذاری چیزهایی مانند ویدیوها، کسب و کارها و موارد دیگر را در هنگام ارسال پیام به دیگران می دهد. به عنوان مثال شما می توایند آیکون هایی مانند «غذا» یا «Nearby» را انتخاب کرده و سپس مکان های یافت شده را به طور مستقیم از طریق iMessage به اشتراک بگذارید. در سمت راست نوار جستجو یک دکمه اختصاصی وجود دارد که می تواند چیزها را به حالت جستجوی GIF تغییر دهد. اگر شما از قبل برنامه گوگل را دارید، تا زمانی که اپلیکیشن شما آپدیت است به طور خودکار بخش مربوط به iMessage در آن قابل مشاهده خواهد بود. در حال حاضر، این ویژگی فقط در ایالات متحده قابل دسترس است.این شرکت همچنین ویژگی موسوم به «محتوای مرتبط» را که در سال گذشته در برنامه Google برای iOS معرفی کرده بود را ارتقا داده است. در حال حاضر، شما می توانید از ویژگی محتوای مرتبط در تمامی مرورگرهای موجود استفاده نمایید. به عنوان مثال، اگر شما در مرورگر Safari به یک صفحه بروید می توانید بدون جستجوی مجدد به راحتی و به صورت خودکار از گوگل بخواهید تا محتوای مرتبط با آن موضوع را به شما پیشنهاد دهد.

در نهایت، اگر شما در حال حاضر از آیپاد با سیستم عامل iOS 11 استفاده می کنید، اکنون می توانید برای جابجا کردن متن، تصاویر و پیوندها به برنامه گوگل و یا از این برنامه به برنامه ای دیگر به راحتی از عمل کشیدن و رها کردن (Drag and Drop) استفاده کنید. به عنوان مثال، شما می توانید با یک ضربه ساده و نگه داشتن یک مقاله، لینک آن را به برنامه های دیگر مانند iMessage یا نوت منتقل کنید.


google app

imessage

گوگل

اپل