94 Views
2018 Mar 15Newstechnology
img

اگر طرفدار ماندگاری اپل و طول عمر آن هستید و دوست دارید یک گوشی اپل بخرید ( آیفون ایکس ) اما بودجه ی کافی ندارید؛ احتمالا Google Pixel 2 می تواند انتخاب خوبی برایتان باشد. در ادامه به ویژگی های این گوشی می پردازیم:

قیمت این گوشی در مقایسه با آیفون ایکس حدود 300 دلار کمتر است، جدول زیر را ببینید : 

هر دو این گوشی ها، وزن طراحی شبیه به هم دارند. البته این دو گوشی 100 درصد شبیه نسیتند و این طبیعی است. صفحه نمایش 5.8 اینچی آیفون ایکس کمی نسبت به گوگل پیکسل 5 اینچی بزرگتر است. هر دو این گوشی ها، تمام صفحه هستند که از شباهت های خوب آنهاست.


گوگل پیکسل؛ شارژر واقعا سریعی دارد! این گوشی می تواند با 15 دقیقه شارژ شدن ، 7 ساعت کار کند که در هیچ گوشی دیگری مشابه آن دیده نمی شود. جدول زیر مشخصات هدفون و شارژر های این دو گوشی را نشان می دهد:


اگر قصد مهاجرت به گوشی گوگل را دارید، باید با برنامه های انحصاری اپل خداحافظی کنید. البته این به معنای از دست دادن آنها نیست، اندروید Oreo در گوشی گوگل پیکسل دارای طیف وسیعی از برنامه ها و رابط های کاربری فوق العاده است که قطع به یقین تمام انتظارات شما از یک سیستم عامل را برآورده می کند. 

گوگل پیکسل دارای یک دوربین عقب در مقایسه با دو دوربین عقب در آیفون ایکس است. هر دو گوشی قادر به ضبط عکس ها و ویدیو های فوق العاده هستند. با این حال، به نظر می رسد، Pixel 2 عکس هایی بهتر از iPhone X می گیرد. گوگل پیکسل عکس ها را با وضوحو جزئیات بیشتری ضبط می کند و با استفاده از AI پردازش می کند. اما در عکس هایی که قصد زوم کردن در آنها را داریم آیفون ایکس بهتر عمل می کند. 

هر دو گوشی دارای حالت Portrait هستند، که تصاویری با فناوری دوربین DSLR و یک لنز سریع می گیرند. حالت پرتره در هر دوی این گوشی ها ستودنی است. دوربین جلو نیز در هر دو گوشی حالت پرتره را همراه دارد. 


مقایسه ی تراشه A11 آیفون X با پردازنده Qualcomm Snapdragon 835 در Pixel 2 بسیار سخت است. چرا که هر دو از بهترین های رده ی خود هستند. 

باتری های این دو گوشی نیز بسیار خوب و نزدیک به هم عمل می کنند. اما در آزمایشات انجام شده در بحث تست پخش ویدئوی HD ؛ گوگل توانست 13 ساعت و 28 دقیقه ویدئو را پخش کند ولی آیفون بعد از 11 ساعت و 45 دقیقه خاموش شد. جدول زیر رده بندی های چند بچ مارک برای سرعت این دو گوشی می باشد:


گوگل پیکسل 2 ؛ کانکتور های دارد که قادر است تمام فایلهای شما را از آیفون قبلی تان به گوشی گوگل جدیدتان منقل کند. در بحث واقعیت های مجازی؛  Pixel 2 از برنامه ARCore پشتیبانی می کند و ویژگی های نرم افزاری گوگل لنز؛ می تواند اطلاعات مربوط به جهان اطراف شما را با استفاده از دوربین و برنامه های جانبی به شما نشان بدهد.

آیفون از iOS AR  پشتیبانی می کند که زیر مجموعه های زیادی از ن نشئت میگیرند. برنامه هایی مثل face lock.

تنها گوگل پیکسل 2 ، جایگزین آیفون ایکس نیست. گوشی های دیگری مثل galaxy S9 و Pixel XL از گوشی هایی هستند که یارای رقابت با آیفون ایکس می باشند. 


آیفون

اپل

Apple

iPhone X

Google Pixel 2