371 Views
2018 Jun 04technology
img

شرکت اچ‌تی‌سی مخفف High Tech Computer Corporation سال ۱۹۹۷ در تایوان تأسیس شد و هم‌اکنون با بیش از دوازده هزار کارمند در زمینه ساخت تلفن‌های همراه هوشمند فعالیت می‌کند. گوشی‌هایی که این شرکت تولید می‌کند دارای سیستم‌عامل اندروید، ویندوز موبایل، ویندوز فون و برو موبایل (Brew Mobile) هستند.

شیائومی به معنای تحت‌الفظی «برنج کوچک» است که همان «ارزن» در پارسی است. شیائومی یک شرکت الکترونیک متعلق به بخش خصوصی است و  مقر آن در پکن قرار دارد. این شرکت یکی از بزرگترین شرکت‌های الکترونیک در زمینه طراحی، توسعه، و فروش گوشی‌های هوشمند، برنامه‌های تلفن همراه و لوازم مصرفی الکترونیک است


یکی از طراحی‌های مدرن در گوشی‌های هوشمند، به کارگیری گزینه‌های شفاف در پنل پشتی است که به واسطه‌ی آن می‌توان اجزای درونی محصول را مشاهده کرد که تا به امروز تنها دو گوشی HTC U12+ و Xiaomi Mi 8 به خوبی آن را پیاده‌سازی کرده‌اند.


اگر شما هم از جمله کسانی باشید که به دنیای درونی دستگاه‌ها و گجت‌های الکترونیکی علاقمند هستند، احتمالاً یک گوشی با بدنه‌ی شفاف به تواند تا حدودی شما را به آن چیزی می‌خواهید برساند. اما به خوبی می‌ٔدانیم که تهیه چنین چیزی در گوشی‌های هوشمند مسئله ساده‌ای نیست و ممکن است به کارگیری اجزای شفاف در بدنه دستگاه که معمولاً از جنس شیشه هم هستند، اجزای درونی محصول را در خطر آسیب دیدن قرار بدهد. با تمامی این‌ها و در حال حاضر، ما صرفاً با دو محصول قابل توجه در این زمینه روبرو هستیم که در هر دوی آن‌ها پنل پشتی گوشی به صورت شفاف یا حداقل نیمه شفاف کار شده است.


در قدم اول، ما با گوشی HTC U12+ طرف هستیم که از یک گزینه نیمه شفاف آبی‌رنگ در پنل پشتی گوشی استفاده کرده و با طراحی زیرکانه خود، ضمن حفظ زیبایی محصول، گزینه‌ی تماشای اجزای درونی را هم فراهم کرده است.از طرف دیگر، ما با گوشی Xiaomi Mi 8 طرف هستیم که در هفته‌ي گذشته معرفی شد و گزینه‌ای کاملاً شفاف را در پنل پشتی خود به کار گرفته است و این گونه تمامی اجزای درونی مورد نظر این کمپانی قابل مشاهده است. البته دقت کنید که لوگوی کوالکام دقیقاً روی چیپست اسنپدارگون این کمپانی قرار نگرفته است و برای مشاهده‌ی محل قرارگیری این قطعه باید ببینید که روی کدام یک از قطعات، محافظ اشعه مادون قرمز یا همان RF قرار داده شده است.
با تمامی این‌ها باز هم استفاده گسترده از چنین طرحی روی دستگاه‌هایی که روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرند منطقی نخواهد بود ولی نمی‌توان از زیبایی‌ها این مسئله هم چشم‌پوشی کرد. به خصوص این که شاید در آینده‌ی نزدیک به توان از این مسئله برای طراحی‌های ظاهری جدید و یا حتی طراحی نورپردازی‌های زیبایی در پنل پشتی گوشی‌های هوشمند استفاده کرد.

HTC

Xiaomi mi8

HTC U 12

اچ تی سی

شیائومی

تبلت ارزان

اندروید

ویندوز فون

برو موبایل

اسنپدراگون

گجت

گوشی هوشمند