78 Views
2018 Apr 08technology
img

پیش از این حرف و حدیث‌های متفاوتی در خصوص تمرکز اپل روی تولید مدل ماژولار Mac Pro جدید این شرکت منتشر شده بود اما حالا گزارش‌های رسمی حکایت از آن دارند که محصول یادشده تا سال ۲۰۱۹ میلادی آماده عرضه نخواهد بود.

در ماه آوریل سال گذشته اپل از تمرکز روی تولید مک پروی جدید خود خبر داد اما با گذشت حدود یک‌سال، هنوز این محصول معرفی نشده است. در همین ارتباط، وب‌سایت TechCrunch در مصاحبه جدید خود با مسئولان اپل، ابعاد تازه‌ای را از آماده‌سازی این محصول، افشا کرده است. خلاصه این مصاحبه آن است که مک پرو ماژولار اپل قرار نیست پیش از سال ۲۰۱۹ میلادی پیش روی مشتاقان قرار گیرد.

آن‌طور که اپل اعلام کرده، تیمی با عنوان Pro Workflow متشکل از محققان، تمرکز خود را روی آماده‌سازی محصولی گذاشته‌اند که چه از نقطه‌نظر سخت‌افزاری و چه از منظر نرم‌افزار می‌تواند نیازهای کاربران حرفه‌ای را به خوبی برآورده کند. علاوه بر این، تعامل مستقیم با کاربران هم در دستورکار قرار گرفته تا مشکلات مربوط به عملکرد که در بنچمارک‌ها و آزمایش‌های معمولی پیش از عرضه محصول به بازار، نمود پیدا نمی‌کنند نیز مشخص شود.

ایده راه‌اندازی این تیم آن است که اپل از خروجی Pro Workflow استفاده کرده و از آن برای توسعه مک پروی جدید بهره‌ بگیرد. John Ternus مدیر ارشد بخش مهندسی سخت‌افزار اپل اعلام کرده این کامپیوتر برپایه طراحی ماژولار پیش روی مشتاقان قرار خواهد گرفت و صفحه‌نمایش مدرنی را به همراه دارد. با وجود این، اطلاعات بیشتری از مولفه‌های سخت‌افزاری مک پرو بعدی کوپرتینو منتشر نشده است.

اگرچه برخی معتقدند انتشار این خبر به معنای تاخیر در رونمایی از محصول جدید اپل است اما Ternus اعتقاد دیگری دارد. او در گفتگو با TechCrunch می‌گوید:

به نظر من، بازه زمانی درنظر گرفته شده برای رونمایی از مک پروی جدید، اساساً تغییری نکرده است.

اپل

مک

کامپیوتر

Apple

Mac

IOS