57 Views
2017 Dec 22Newstechnology
img

آیا Magic Leap حفظ حریم خصوصی را جدی می گیرد؟


سرانجام Magic Leap پلتفرم سخت افزاری واقعیت تقویت شده خود را به نمایش گذاشت و امیدوار بود که اولین تولیدات این محصول را در سال آینده به بازار عرضه کند. این مجموعه کیت های نسل اولی خواهند بود که در واقع قدمی دیگر پیش به سوی هدف نهایی (و بلند مدت) Magic Leap به شمار می روند. هدف نهایی تولید عینک های همراه سبک وزنی است که می توانند اشیا مجازی را به دنیای واقعی اضافه کنند. و این، به نوبه خود، هشدارهای مهمی برای حفظ حریم خصوصی را در پی دارد.همانند بسیاری از عینک های هوشمند، هدست Magic Leap یک جریان ثابت از داده های کاربر را جمع آوری می کند. آنها از مجموعه ای از دوربین ها و میکروفون ها استفاده می کنند که هر آنچه را که شما می بینید و می شنوید را ضبط می کنند. دوربین ها در محیط اطراف شما شکل ها را تشخیص می دهند و میکروفون ها می توانند دستورات صوتی را انجام دهند. اما اختراعات Magic Leap گاهی اوقات کاربردهای پیچیده تر و هر از گاه وحشیانه ای را در پی دارند.


یکی از اختراعات Magic Leap شبیه یک مشارکت فرضی است که در آن استارباکس از قابلیت تشخیص اشیاء استفاده می کند، تا تشخیص دهد که یک کاربر چه زمانی استفاده از جام استارباکس را آغاز می کند، و سپس محل نزدیکترین استارباکس را تشخیص داده و یک پیام برای پیشنهاد قهوه ارسال می کند. دیگران تصور می کنند که به طور مثال عینک ها به طور خودکار محصولات را در یک فروشگاه مواد غذایی اسکن کرده و مقادیر قیمت ها را به کاربر ارائه می دهند. جدا از این که آیا Magic Leap در واقع این کارها را انجام می دهد یا نه، شرکت زمان زیادی را صرف تفکر در مورد نحوه تحلیل و کسب درآمد از واقعیت جدید خود کرده است.حتی برنامه های کاربردی واقعیت افزوده غیرتجاری هم اطلاعات مرجع (حتی لیست آثار هنری مورد نظر شما یا نقاط جغرافیایی مورد بازدیدتان) را جمع آوری می کنند. و همچنین همه داده های دریافتی از برنامه های خودشان (اینکه چه بازی هایی را شما بازی می کنید، آنچه شما در صفحه نمایش مجازی تلویزیون تماشا می کنید و آنچه شما به دستیار برنامه ریزی شده Magic Leap می گویید) را ثبت می کنند. هدست Magic Leap با حسگرهای ردیابی چشم دقیقا مشخص می کند که توجه شما دقیقا به چه چیزی معطوف است.

اگر شما یک آیفون، یک اسپیکر الکسا، یک رایانه خانگی یا هر یک از دیگر دستگاه های الکترونیکی رایج را دارید، بدین معنی است که شما قبلا میزانی از حریم خصوصی خود را از دست داده اید، که به خودی خود نگران کننده است. اما حداقل، اپل، آمازون و مایکروسافت به درستی تحت نظارت جدی کارشناسان امنیتی، تنظیم کننده ها و افکار عمومی قرار می گیرند. با وجود اینکه آنها از نقص امنیتی ناگهانی در امان نیستند، اما با این وجود این شرکتهای بزرگ از استانداردهای بالایی برخوردار هستند و تیم های امنیتی قدرتمندی برای شناسایی و رفع آسیب پذیری ها در اختیار دارند.ما واقعا در مورد اقدامات امنیتی Magic Leap چیزی نمی دانیم و با وجود گسترش سریع آن به نظر نمی رسد از منابعی مشابه با منابع این ابرشرکت های جهانی برخوردار باشد. امیدواریم شرکت در پشت صحنه در حال کار کردن بر روی یک سیستم امنیتی عالی و اتخاذ سیاست حفظ حریم خصوصی بوده باشد. ما درخواستی برای دریافت جزئیات بیشتر در مورد هر دوی این موارد برای شرکت ایمیل کرده ایم. در حال حاضر، تصویر عمومی عجیب و غریب Magic Leap فهمیدن این مساله که آیا شرکت مسئولیت های کارهایی که انجام می دهد را درک کرده است یا نه سخت کرده است.

اگر Magic Leap بتواند مسئولیت قدرت خود را بر عهده بگیرد، می تواند توسعه دهندگان اپلیکیشن را به یک استاندارد حفظ حریم خصوصی مناسب برساند و در نتیجه برای کاربران اطمینان حاصل شود که به جای اینکه اطلاعات خصوصی آنها در بازار سیاه به فروش برسد در واقع از این اطلاعات برای کسب درآمد از طریق سخت افزار و سرگرمی مجازی استفاده می شود. اما این امر نیاز به شفاف سازی سامانه های ارتباطی شرکت و رفع مشکلات جانبی دارد که تا کنون شرکت نتوانسته است در این زمینه موفق باشد.


Magic Leap

امنیت

حریم خصوصی

حریم شخصی

واقعیت مجازی

عینک