21 Views
2018 Mar 05News
img

گزارش های میدانی، حاکی از آن است که MoviePass بعضی مشترکان خود برای خرید بلیط جدید فیلم جنیفر لارنس منع می کند و بلیط را به آنها نمی فروشد. برخی کاربران در توییتر گزارش داده اند که زمانی که قصد دارند بلیط فیلم Red Sparrow را از MoviePass خریداری کنند؛ پیام " این فیلم توسط  MoviePass پشتیبانی نمی شود، مشکلی پیش آمده است " را مشاهده می کنند. 

MoviePass در بیانیه ای به Slashfilm گفت: "ماگاهی برخی از فیلم هایمان را برای مدت زمان محدودی جذف می کنیم و بلیط آنها را نمی فروشیم، این کار برای درک بهتر مقدار تقاضای این فیلم ها انجام می شود و امری طبیعی ست " . " ما به کاربران اطمینان می دهیم که از طریق MoviePass همچنان می توانند، بلیط تئاتر، سینما و نمایش های مورد علاقه خود را خریداری کرده و تماشا کنند اما این گونه استراتژی های فروش گریز ناپذیر است " 

اما آیا واقعیت نیز همین است؟ امکان دارد MoviePass بیشتر برای انحصاری سازی و دخالت در قیمت عرضه ی این بلیط ها؛ چنین استراتژی هایی وضع کرده و قصد دارد از این طریق سود بسیاری را نصیب خود کند. MoviePass در مورد بسیاری از فیلم ها چنین کاری را انجام نداده است. 

این سایت برای فیلم هایی مثل I, Tonya  و اخیرا Death Wish در App خود و ازطریق ایمیل تبلیغات و اطلاع رسانی های زیادی انجام داده است. بنابراین این حرف که MoviePass می گوید، مشتریان می توانند بلیط هر فیلم مورد علاقه خود را تهیه کنند ، دروغ است!؟

همانطور که بریان بیسپو، می نویسد : MoviePass اخیرا "به شدت فریبنده" است و از لحاظ استراتژیک، حقایق مخفی کاری می کند و اطلاعات زیادی را در مورد مشتریان و کاربران خود بصورت مخفیانه می داند. این کار باعث می شودتا مردم و سینما و تئاتر نسبت به همدیگر کمی بی اعتماد بشوند. در ماه ژانویه، این کمپانی همچنین تعداد کمی از تئاتر های AMC را حمایت کرد و موجب سر و صدا و اعتراضات زیادی از سمت کاربران خود شد.


احتمالا MoviePass قصد دارد که برخی قسمت های سینما و تئاتر را با استفاده از قدرت نفوذ خود در میان مردم ( حدود یک میلیون کاربر در ماه دسامبر ) با مشکل مواجه کند و جلوی پای آنها سنگ اندازی کند. این کارِ MoviePass نیست به فیلم Red Sparrow نیز ممکن است در راستای اهداف تبلیغاتی و سو استفاده گرانه باشد. اما MoviePass در حال جمع آوری اطلاعات و داده هایی از کاربران و مشتریان خود می باشد که قطعا برای استفاده از آنها نیز برنامه هایی دارد.

MoviePass

Red Sparrow

سینما

جنیفر لارنس