275 Views
2018 Jan 16car
img

لکسوس اخیرا اقدامات بسیار بزرگی را اغاز نموده است. این کمپانی خودروساز سنتی  موفقیت های با شکوهی را توسط مدل های جسورانه ترش از جمله RC، LC و LS کسب نموده و لذا در نظر دارد این روند را با مدل مفهومی LF-1 Limitless نیز که شاید جالب ترین مدل مفهومی این کمپانی در چند سال گذشته باشد، ادامه دهد.
لکسوس ادعا می کند LF-1 نمادی از نسل آتی وسایل نقلیه لوکس بوده و  کراس اوور پرچم دار این کمپانی محسوب میشود. هنوز مشخص نیست که چقدر از این صحبتها می تواند حقیقت داشته باشد اما آنچه مشخص است این است که، کانسپت Limitless، طیف گسترده ای از تکنیک های چشمگیر و برخی خصوصیات بی نظیر را عرضه خواهد کرد. بنابراین خودرویی که بر مبنای این کانسپت تولید شود، قطعا سود بالایی را برای این کمپانی به ارمغان خواهد آورد.


شکل بدنه این خودرو،  به پرفروش ترین اس یو وی لکسوس، به نام RX شباهت زیادی دارد، در واقع لکسوس توانسته از زبان طراحی RX به خوبی در مدل جدیدش بهره ببرد. اما این طراحی با چراغهای نوک تیزتر، حذف ستون عقبی شناور و ارائه پنجره مشبکی که تقریبا تمام سپر جلو را پوشانده، به روزتر شده و گویا نمایانگر برنامه های این کمپانی برای طرحهای آینده است. چراغ ها به خوبی با خطوط مختلف عرشه جلویی خودرو ترکیب شده اند. عجیب ترین عنصر طراحی کانسپت LF-1 Limitless،  اسپویلر عقبی دو بخشی است که در بالای پنل عقبی قرار گرفته است.
کابین این خودرو نیز، با برخی از زوایای جسورانه در سطوح مختلف، نمایانگر چشم اندازی آینده نگرانه است. فرمان دارای دکمه های بسیاری است و، صندلی ها از انواع مختلف حاشیه دوزی ها بهره می برند. علاوه بر این،صفحه نمایش هایی برای هر کدام از مسافرین خودرو به چشم می خورد.. تودوزی درب داخلی چوبی دارای منفذهای بسیار ریزی است که اجازه می دهد تا ال ای دی ها از طریق آن بدرخشند. یک پد لمسی برای سیستم سرگرمی و تفریحی در کنسول مرکزی چرمی تعبیه شده و یک کنترل کننده دوم نیز در ردیف دوم برای همین کار وجود دارد. سیستم هدایتی به عنوان یک سیستم "چهار بعدی" شناخته می شود که می تواند زمان را در نظر گرفته و مهمانخانه ها و هتل های موجود در مسیر را در سفرهای طولانی پیشنهاد دهد.


همانند بسیاری دیگر از کانسپتها، آینه ها در واقع دوربین هایی هستند، که نمای دید جانبی را به صفحه نمایش های قرار گرفته در کنار دسته گیج ها منتقل می کنند.
لکسوس معمولا در کانسپتهایش ریسکهای زیادی را به نمایش می گذارد اما به ندرت این ریسکها را در نسخه های توایدی اش اعمال می کند. لذا ما امیدواریم که لکسوس بتواند  از این کانسپت برای تولید اس یو وی پرچمدار خود  استفاده نماید، زیرا قطعا این مدل مفهومی می تواند رکورد فوق العاده ای را از خود به جای بگذارد

لکسوس

LF-1 Limitless